Domů

Milí návštěvníci plesu, již stoprocentně víme, že se na Vás tuto sobotu budeme těšit v sokolovně v Malé Hraštici. Sokolovna v Dobříši v současné době řeší potíže se statikou stropu. Nic jiného se nemění. Tedy vyplouváme v 19 hodin. Můžete se těšit na kapelu Wocaties Band, bohatou tombolu či honbu za pokladem. Pokud přijdete tematicky oblečeni, srdečně Vás zveme do soutěže masek! Stále si můžete zarezervovat lístky na stání i sezení, vítáme všechny plavce i neplavce! Dostupnost hromadnou dopravou je následující - vlak z Dobříše v 19:06 (19:19 na místě) nebo v 20:26 (20:39), vlakové spojení nazpět - ve 21:49, 23:10 a 1:38. Omlouváme se za vzniklé komplikace a těšíme se, že si i přesto ples společně náležitě užijeme. Za tým plesu Mgr. Katka Šmahelová ZŠ TRNKA Dobříš
Schůzka pro zájemce o školu
Srdečně zveme všechny rodiče kteří mají zájem o vzdělávání svých dětí v ZŠ TRNKA, na setkání. Proběhne v úterý 20.2.2024 od 17 hodin v ZŠ TRNKA.
Benefiční ples pro TRNKU potřetí!
Vzhůru na palubu dálky volají! … Aneb hledání ostrova pokladů.
Vydejte se s námi na dobrodružnou námořní výpravu na třetím ročníku Benefičního plesu pro TRNKU v sobotu 17. února 2024. Ples začíná v 19 hodin v sokolovně v Malé Hraštici. Z důvodu potíží se statikou stropu dobříšské sokolovny jsme ples přesunuli. K poslechu i tanci hraje kapela Wocaties Band. Čeká na Vás večer s tancem na palubě, bohatou tombolou, honbou za pokladem a lahodným občerstvením v lodní kuchyni. Navíc se jakýkoliv návštěvník může přihlásit do soutěže pro nejlepší námořnické či pirátské masky či kostýmy. Předprodej vstupenek již započal! Vstupte do detailu...
14.01. 2024
Móda Židle Knihy
Srdečně zveme na další trnkový bazar, který, kromě módy, letos nově nabídne i knihy a designové židle, které jsme vlastníma rukama opět přivedly k životu a pro Vás vyladily. Takže už chybí jen... zachumlat se do něčeho teplého, vybrat knihu, usadit se na židli a začíst se... Kávu, čaj nebo svařák Vám k tomu rády uvaříme... a poté Vám to domů zabalíme. Výtěžek akce půjde na řešení bezbariérovosti školy. Těšíme se na Vás 10.2. v budově ZŠ TRNKA.
14.01. 2024
Osmička
Prvňáčci se při vyučování naučili, jak správně napsat osmičku. Skvělá příležitost k tomu, jak ji v družině ještě trochu potrénovat a zároveň se dozvědět nové informace ze života tučňáků. Hravou formou procvičujeme grafomotoriku i na dalších zvířátkách.
Detektivem v knihovně
Z prvňáčků se stali detektivové a náležitě prozkoumali celou knihovnu. Dokonce měli možnost podívat se i do míst, kam se běžný čtenář jen tak nedostane. Děkujeme Městské knihovně Dobříš za krásný program Detektivem v knihovně.
Mámo-dcerovské odpoledne 27.1.2024
Vztah mámy a dcery je jedinečný. Přijďte ho laskavě podpořit a strávit čas jen jedna pro druhou. Co nás čeká? Společné tvoření, malování hennou, masáž a další. Cena 400 Kč pro 2 osoby. Na akci je třeba se přihlásit dopředu. Pro děti od 4 let. Akce je spolufinancována formou veřejné finanční podpory (dotace) z rozpočtu města Dobříše.
08.01. 2024
Popis světa - Afrika
V rámci rozvrhového tématu "Popis světa" se sedmáci důkladně seznamovali s geografií, obyvatelstvem, surovinami, biomy, ale i faunou a florou Afriky. Podařilo se jim umístit organismy na místa jejich výskytu v Africe a sepsat o nich kraťoučké medailonky. Znáte bahníka? Zajímá Vás, co žere krajta královská? Víte, že šimpanzi učenliví jsou zdatnými lovci? Věděli jste, že nosorožec tuponosý nemá v dospělosti kromě člověka žádné přirozené nepřátele? My už to všechno víme a těšíme, co se teď dozvíme dalšího, tentokrát o Jižní Americe.
08.01. 2024
Lyžák 2024
Trnka se jít potřetí vydala na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou. Kolem chalupy je bílo, odpoledne jsme při lyžování pozorovali západ slunce a k obědu jsme si pochutnali na borůvkových knedlících. Večer jsme si užili zábavu se společnou hrou - žáci vymýšleli, jak využít konkrétní předměty neobvyklými způsoby. Schválně, tušíte, na co všechno se dá využít hřeben? Nebo palčák? Ráno vstáváme ve čtvrt na osm, rychlá snídaně a honem na sjezdovku! Naše plány lyžovat několik hodin v kuse hatí mráz, a tak se vracíme na oběd do chalupy o hodinu dřív. Posilněni gulášem se někteří vrací odpoledne na sjezdovku, další skupina lyžuje na kopečku za chatou a poslední staví sněhuláka. Před večeří bazén pro otužilce a po večeři přednáška o různých alpských disciplínách. Večer plánujeme s šéfkuchařem, co dětem uvaří další dny. Sluníčko nám svítí, zápal neupadá, svaly rostou, lyžařská technika se zlepšuje. Máme skvělé jídlo, spoustu srandy a úsměvy na tvářích. Co víc si přát. Není nic, co by nespravila stříbrná páska. Děkujeme kiosku u lanovky za záchranu našeho běžkařského výletu. Ten byl pestrý od začátku. Při výstupu na Černou horu: ujela mi někam běžka a nevím kam. Při zpáteční cestě jiný lyžař: Musíme se vrátit, ztratil jsem čepici. Nemáš ji v kapse? Asi ho. Byla tam. Pozdravy z Pece pod Sněžkou!