ZŠ Trnka Dobříš

Domů

Poznáte rozdíl mezi městem a vesnicí?
Naši prvňáčci už ano! Hrají si na stavitele!
Detail »
Dva sochaři a fotografie
Čtvrťáci se vydali na výstavu. Co se jim nejvíc líbilo?
Detail »
Legenda o svatém Václavovi - projektový den prvního stupně
Dnes si naše prvostupňové děti připomněly svátek svatého Václava. Celodopolední projekt odstartoval brainstormingem na téma Svatý Václav a pak už následovalo divadelní představení o životě tohoto světce. Ukázalo se, že naše paní učitelky a asistentky jsou rozené herečky! Poté nastala práce ve skupinách napříč ročníky. Děti společně přemýšlely o důležitých událostech ze života svatého Václava a vtělily jim komiksovou podobu. Seznámily se také s různými atributy a místy souvisejícími s tímto světcem a všechny si vyrobily královskou korunu. A co se dětem líbilo nejvíc? Že poznaly nové kamarády i nové paní učitelky - a že jim to společně dobře šlo
Detail »
Rodiče a mladší spolužáci byli pozváni k prezentacím loňských výstupů z naší první trnkové expedice, která je součástí výuky na druhém stupni. Představovalo se pět expedičních skupin: Kola a charita, Lyžníci, Malování v plenéru, Bezobratlí a Skláři. Každá skupina se tři týdny věnovala svému tématu od prvních nápadů po závěrečnou prezentaci výstupů. Všechny témata vzešla od žáků. Žákům se dostalo náležitého potlesku a ocenění za ohromnou práci, kterou za tu dobu odvedli, kam se posunuli, jak plnili své role a cíle, jak se poznali a spřátelili napříč ročníky.
Detail »
První měsíc prvňáčků
Hádejte, jaká písmenka už naši prvňáčci objevili?!
Detail »
15.09. 2022
Vážení návštěvníci, potěšte se pohledem do brožury všech identifikovaných bezobratlých živočichů, které expediční skupina "Bezobratlí" během expedice 2021/22 nalovila, nafotila, opět pustila, identifikovala, zakreslila a našla k nim mnoho důležitých a zajímavých informací. Z důvodu velikosti souboru jsme brožuru rozdělili do dvou částí. Naleznete v ní informace a kresby naloveného hmyzu, pavoukovců, měkkýšů a kroužkovců. Prosíme o shovívavost k občasným drobným gramatickým omylům :o)
Detail »
Tahle si užívali společné chvíle na adaptačním výjezdu čerství druháci a třeťáci.
Detail »
Od 4. do 9. září si většina tříd TRNKY užívá společné ladění na Adaptačních výjezdech. Jak je vidět, nenudí se!
Detail »
01.09. 2022
Tak a je to tady! Po letních prázdninách se naše škola opět zaplnila dětmi, a to od prvňáčků po deváťáky. Nejprve jsme se sešli na zahradě školy, kde své úvodní slovo pronesli paní ředitelka a pan místostarosta Tomáš Vokurka. Poté paní učitelka Hanka zvala jednotlivé prvňáčky, kteří s velkým očekáváním vstoupili do své nové třídy. Následovali je jejich starší spolužáci, na kterých bylo vidět, jak se rádi zase vidí. Škola už je tedy zase plná smíchu a dětských i dospívajících hlasů, a tak to má být. Přejeme všem radostný a úspěšný nový školní rok a těšíme se na všechno, co nám přinese!
Detail »