Druháci na adapťáku
Druháci se vrhli do dalšího adaptačního dne. Nechybí hry, procházky, společné sdílení, zkoumání okolí. Mají naši pochvalu za jejich velké nasazení.
04.09. 2024
Osmáci v kalužích
Po koupání ve Vydře pod Antýglem se osmáci osprchovali v neustupujícím lijáku, již ani nevadilo procházet kalužemi. I tak si někteří dali zmrzlinu. Naplněni zážitky si na chalupě užili společné hry, vaření a ladění se na nový školní rok.
Čtvrťáci v Chrašticích
Čtvrtá třída zdraví ze svého na adaptačního pobytu v Chrašticích.
Prvňáčci se seznamují se školou a svými spolužáky
Prvňáčci se seznamují jak mezi sebou navzájem, tak s novým prostředím školy. Dnes měli možnost navštívit a prozkoumat několik prázdných tříd, ale také už se poznali s novými spolužáky ze třetí a čtvrté třídy. Od čtvrťáků k tomu dokonce zazněla i písnička. Součástí prohlídky musela být samozřejmě také návštěva paní ředitelky a ukázka krmení chameleona. Nakonec došlo na hledání andulek na zahradě. Co dalšího prvňáčci objeví zítra?
Sedmáci v okolí Kryštofova údolí
Sedmáci s energií prozkoumávají okolí Kryštofova údolí. Po včerejší cestě do našeho penzionu a výborném obědě jsme procházkou a hrami zakončili den. Dnes jsme se vydali k Novinskému viaduktu a těšíme se na sportovní odpoledne.
02.09. 2024
Pozdrav Betě!
Koncem června jsme s velkou hrdostí vyprovodili naše deváťáky z TRNKY. Dnes na ně myslíme jako na čerstvé prváky na středních školách. Ať už je jejich kroky zavedou kamkoli, přejeme jim na jejich cestě radost z nových objevů a prima přátele. Trnkový tým
První školní den 24/25
ZŠ Trnka dnes odstartovala svůj 9. školní rok. Již tradičně jsme se sešli na zahradě školy, abychom přivítali nejen nové prvňáčky, ale i všechny ostatní trnkové školáky. S přáním všeho dobrého do nového školního roku přišel i pan místostarosta Tomáš Vokurka. Všechny třídy kromě prvňáčků teď čekají adaptační pobyty a my jim přejeme, aby se všichni co nejlépe naladili na další společnou školní cestu!
Ještě než se všichni sejdeme...
V posledních dvou dnech před příchodem žáků do školy to v TRNCE bublá. Vrcholí přípravy na adapťáky jednotlivých tříd. V trnkové lednici i v krabicích pod schody jsou zásoby na příští týden pro vaření deváťáků na chatě Sokolka v Jizerských horách. Zkuste hádat, co budou mít na jídelníčku? Malá nápověda t dnešního nákupu…. 5 kg bramborových noků, 5 litrů rajčatové omáčky, 2 kg eidamu, 3 kg špaget, 8 balíčků kuřecích paliček, 4 kg brambor…. A taky 3 kg cereálíí, 10 k mléka a 15 závinů s málem a tvarohem. Připravuje se a ladí rozvrhové téma a projektový týden Globální výzvy, zároveň se montují nové žaluzie do 3. třídy. Proběhla i první letošní trnková snídaně s milou (malou) návštěvou a také společné přemýšlení nad tématem kyberšikany. Už se na všechny školáky těšíme!
02.09. 2024
Trnkový výjezd
Přípravný týden je v Trnce v plném proudu. Máme za sebou třídenní společný pracovní pobyt, kde jsme se kromě různých porad, setkání a plánování věnovali také kurzu Nenásilné komunikace, kterým nás provedla Helena Kurzweilová. Bylo to velmi obohacující, přínosné a propojující a jsme rádi, že toto jako tým můžeme zažívat.
Kroužky v TRNCE 2024/25
Milí rodiče, v detailu naleznete letošní trnkovou nabídku kroužků pro děti i dospělé.