Hovno

Pro rodiče

Naše škola se již čtvrtým rokem připojuje k akci s názvem "Krabice od bot". Pokud se chcete s dětmi do této akce zapojit, je potřebné udělat následující:
- vybrat si, pro jak staré dítě dárečky nachystáte
- připravit si krabici od bot (nebo jinou podobné velikosti)
- vložit do ní dárečky pro dítě daného věku (mohou to být i použité věci po vašem dítěti, se kterými si třeba už nehraje, ale musí být funkční, nepoškozené, čisté, prostě v dobrém stavu)
- krabici zabalte do pěkného a pevného balícího papíru a označte dobře viditelným štítkem, na kterém bude výrazně (fixou) napsáno, pro koho je dárek určen (např. "chlapec, 6-9 let", "dívka 12-15 let", "miminko 0-1 rok",...)
- krabici přineste do naší školy a předejte komukoliv dospělému

Obdrželi jsme také seznam konkrétních dětí z blízkého azylového domu, včetně jejich přání, takže můžete připravit dárek adresný. V tom případě se domluvíte s někým dospělým, kdo vám seznam ukáže a vy ke jménu dítěte napíšete své jméno, abychom věděli, že dárek už je rezervovaný.
           Sbírka v naší škole bude probíhat od 25.11. do 5. 12.

Pokud váháte, pro jak staré dítě krabici připravit, mám jedno doporučení - tradičně je velká poptávka a zároveň nouze o dárky pro starší děti (12-15, 15-18 let)....
Pokud byste ocenili nějakou inspiraci, co do krabice vložit, posílám odkaz s tipy na dárky: https://www.krabiceodbot.cz/o-projektu/tipy-na-darky/

Když zameškám

V případě nemoci či jiného důvodu delší nepřítomnosti ve škole je potřeba si ve škole vyzvednout učebnice a doplnit chybějící učivo. Níže naleznete soupis probraného učiva, které jsme s dětmi vypracovali ve škole. Může se stát, že níže žádné informace nebudou a to tehdy, pokud budeme všichni nebo když budeme pracovat mimo pracovní sešity.

Pondělí  -  Pátek

Matematika:

Český jazyk:

Anglický jazyk:

Prosím, aby děti přinesly na příští hodinu nakreslené (na délku) dvě rakety - jednu menší a druhou přes celou délku stránky na čtvrtku A4, kterou dostaly při hodině Aj.

Paní učitelka

Jmenuji se Kateřin Budíková

Profesní portfolio

Po dokončení přírodovědně zaměřeného gymnázium, jsem strávila několik měsíců v Londýně, kde jsem pracovala a v praxi procvičila svou angličtinu. Mám za sebou tři roky vysokoškolských studií. Od roku 2008 jsem se věnovala volnočasovým aktivitám pro děti v rámci občanského sdružení. Pořádali jsme 10 velkých akcí do roka, jako Dětský den, Čarodějný jarmark, Vítání Jara, aj. Práce s dětmi mi vždy přinášela radost a naplnění. Měla jsem možnost se podílet na multimediálním edukačním projektu "Labyrint světa a Ráj srdce", který byl zaměřen proti xenofobii a rasismu. V tomto projektu jsem si uvědomila, jak je dětská dušička citlivá.
V průběhu svého působení v Trnce jsem absolvovala řadu seminářů, např základní kurz čtením a psaním ke kritickému myšlení, základy matematiky profesora Hejného nebo rozvoj učitelských dovedností.

Co je pro mě při práci důležité

Pro mě je nejdůležitější vytvořit bezpečné prostředí pro děti. Vybudovat ve třídě takovou atmosféru, aby měl každý možnost sdílet své nápady a různé řešení úkolů. Aby se děti nebály říct, co je zrovna napadlo. :)

Těším se na naší spolupráci.