Mámo-dcerovské dopoledne v květnu - připomenutí
Vztah mámy a dcery je jedinečný. Přijďte ho laskavě podpořit společným tvořením, péčí a časem jen jedna pro druhou. Těšit se můžete na společné tvoření, malování henou, masáže a další. Akce proběhne 4.5.2024 od 9:30 do 12:30 v ZŠ TRNKA (za hezkého počasí budeme venku). Cena je 400,- Kč / 2 osoby. Přihlášení na http://www.zstrnkadobris.cz/domu/trnkakce/detail-trnkakce.html?detail=1968&r=0#!108
Síla imunoterapie v boji s rakovinou - připomenutí
Co je to biologická léčba? Jak dokáže imunoterapie využít sílu vašeho vlastního imunitního systému k boji proti nádorovým buňkám? Jak se léčiva vyvíjejí? Nahlédněte vědcům pod pokličku! Dozvíte se o průlomových objevech, personalizovaných terapiích a o naději, kterou tyto inovace přinášejí v boji s rakovinou. Přednáška proběhne 25. 4. 2024 od 18 hod. v ZŠ TRNKA Přednášející je molekulární bioložka se zkušeností s výzkumem v akademické sféře i biotechnologickém průmyslu RNDr. Anna Dostálová, PhD. Vstupné je dobrovolné.
02.04. 2024
Hřiště 2.0
Když spojíme síly, všecko jde. A tak jsme se dneska sešli o polední pauze, chlapi z devítky, osmičky a šestky, a položili jsme naše hřiště. Všem nám záleželo na výsledku, vždyť je to hřiště pro nás. Byla to neuvěřitelná akce plná obrovské síly, přemýšlení, srovnávání, pečlivosti, spolupráce, deště a větru. Všem velké díky a klobouk dolů. Naše hřiště možná není dokonalé, ale je naše a my ho dennodenně využíváme s nadšením!
02.04. 2024
Bazar rostlin 2024
Už se to blíží! Oblíbený BAZAR ROSTLIN na zahradě TRNKY potřetí! Ve dnech 17., 18. a 19. května se uskuteční již tradiční BAZAR ROSTLIN v TRNCE. Už teď se můžete těšit na minimálně 13 odrůd rajčat, na pokojové rostliny a další lahůdky. Pokud se chcete přidat, jste velmi vítáni. Buď jako nakupující, kteří si za dobrovolný příspěvek odnesou domů sazeničky na zahradu či pokojovky, nebo jako ten, kdo svými přebytky ze zahrady nebo domu přispěje do bazaru. Je možné prodávat i sám na sebe a odnést si svůj výdělek domů. Nebo nám lze rostlinky jen předat, a v takovém případě půjde výdělek bazaru na další zvelebování naší báječné zahrady. Takže, sejte, odkopávejte, rozsazujte, a my se na Vaše zelené příspěvky budeme těšit. Bazar bude probíhat v pátek 17.5. odpoledne, v sobotu 18.5. dopoledne a v neděli 19.5. během trnkové zahradní slavnosti. Zeleni zdar!
Velikonoční dílny 2024
Středeční předvelikonoční den se Trnkou valila vůně čokolády, voskovek a lineckých vajíček. Šesťáci si vyzkoušeli roli vedoucích dílen, první stupeň si odnesl v bříšku nebo v ruce spoustu tematických výrobků. Nechyběli zajíčci, věneček, ale také jedlé květináče nebo čokoládová hnízdečka... Šesťáci na závěr reflektovali svoji práci a nechybělo také ocenění jejich práce nejen učiteli, ale také žáky jednotlivých tříd prvního stupně.
ZOO
Sedmáci vyrazili před Velikonocemi do pražské zoo, která se snaží vytvářet zvířatům přirozené životní prostředí. Naším cílem bylo využít výlet k propojení výuky přírodopisu s přímým pozorováním a kontaktu se zvířaty. Naše kroky vedly zejména za zvířaty žijícími na kontinentech Jižní Ameriky a Afriky, jež jsme v sedmé třídě zatím probírali. Věděli jste třeba, že když se lama cítí ohrožená plive na útočníka rozžvýkaný obsah žaludku? A že orangutani si dobře pamatují, co kdy dělali a jsou schopní plánovat i budoucnost?
Jeden svět
Dnešní den osmáků byl nabitý. Ráno filmový festival Jeden svět a film o norské zpěvačce, která se zapojí do protestů proti těžbě mědi v norských horách. Poté následovala procházka po Malé Straně a Hradčanech. Osmáci si připravili povídání o vybraných místech. Nové zámecké schody, Jelení příkop, Masarykova vyhlídka nebo malebný Nový Svět. Viděli jsme Lumbeho vilu i místa, která navrhoval Josip Plečnik. Jaké oblíbené místo na Male Straně máte vy?
Dřevění ptáčci
Děti ze školní družiny se zúčastnily v Komunitním centru dobrých lidí na Dobříši inspirujícího semináře - Tvoříme ze dřeva. Měly možnost si vyzkoušet ruční opracování dřeva a vyrobit si krásné velikonoční kuřátko. Děkujeme pořádající MAS Brdy Vltava, že pro nás tuto akci zorganizovali a také lektorovi panu Helisovi za provedení celým programem. Děti byly moc spokojené a s velkou radostí si odnášely vlastnoruční výrobek.
Výlet šesťáků
Malá ochutnávka z turistického výletu šesťáků. Počasí nám přálo, kilometry se sbíraly samy. Moc jsme si užili čerstvý vzduch i workoutové hřiště.
Jarní úprava hřiště
Ani vedro, ani déšť, ani prach, ani bahno... Brigádníky vylepšující trnkové hřiště nic nezastaví. Díky úžasně práci mnoha mužů, několika žen, skupinky dětí a jednoho bagru se podařilo trochu srovnat terén, rozvést a rozhrabat štěrk a dokonce obrýt záhony! Všem zúčastněným velmi děkujeme. Byla to báječná spolupráce. Už nás čeká jen udusání a položení pásů umělé trávy. A uvidíte, že hřiště bude zase využité každou volnou chvilku!