Vysokohorská turistika EXPEDICE 2024
Na cestě do Vavřincova dolu potkáváme psa Tondu. Tonda je v Krkonoších na expedici se školou Da Vinci. V úterý 25. června se v Da Vinci potkáme a budeme si navzájem sdílet expediční výstupy. Těšíme se!
Lifestyle objevy druhé dne výjezdu
Objevy skupiny Lifestyle z 2. expedičního dne: Otužování - 7 stupňů - teplota vzduchu, Vebrovy boudy a Call Me Maybe to jistí. Máme superschopnosti skoro jako Wim Hof. Blok o spánku - Ve které fázi spánku si ukládáme si třídíme vzpomínky a ve které se čistí mozek? Blok o stresu - Stres je evoluční výhoda! Jóga stojí za to, naše rozsahy pohybů se zvyšují! Sport je nápor na nervy i balzámem na duši. Nádech - výdech. A už jste byli dneska běhat?
Řopíky EXPEDICE 2024
Expediční skupina Řopíky vyráží vstříc řopíkům v okolí Sněžky!
Lifestyle EXPEDICE 2024
Expediční skupina Lifestyle si dnes po příjezdu na Vebrovy Boudy a vybalení tvořila zdravou svačinku, debatovala o přístupu k různým složkám jídelníčku a nakonec si vyzkoušela řízenou imaginaci na rozkvetlé louce nad Vebrovými boudami. Hádejte, co nás čeká zítra?
Sportovní den pro 1. stupeň
Úžasné výkony dětí, krásné počasí, fantastičtí skokani, tleskáme!
Autorské čtení 2024
V pondělí 27.5. v podvečer se v Městské knihovně Dobříš uskutečnilo historicky první Autorské čtení žáků 5. až 9. třídy ZŠ Trnka. Odvahu přečíst své texty, které vznikají v dílně psaní nebo dokonce ve volném čase našich žáků, dostalo 8 žáků a žákyň. Publikum potěšili různými žánry - zazněly jak poetické, hravé, tak také texty naléhavé, vážné. Střídaly se příběhy tajemné, až hororové s těmi humornými. Nejeden posluchač byl překvapen nejen kvalitou a vyspělosti textů, ale také tím, jak děti svá díla přednesly, a v neposlední řadě každý obdivoval mladé autory za to, jak statečně bojovali s trémou. Držíme si palce, aby se tato akce mohla stát naší každoroční tradicí.
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a 3/4
80. léta, Velká Británie a deník jednoho teenagera. Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a 3/4 v podání trnkového dramaťáku měli diváci možnost zhlédnout minulý týden v Kulturním domě Dobříš. Při zkoušení během roku jsme si užili spoustu legrace a na premiéře představení to bylo, doufáme, vidět. Příběh jedné rozpadající se rodiny v kulisách Británie Margaret Thatcherové zahráli herci z druhého stupně přesvědčivě a s nadhledem. Na jeden večer se znovu vžili do rolí zhrzeného manžela, podváděné manželky, energické seniorky nebo starce s levicovou minulostí a zálibou v červené řepě. U některých postav diváci dokonce váhali, kdo z dětí se v převleku skrývá... Kdo jste nestihli premiéru představení nebo chcete zažít představení znovu v jiné alternaci, můžete se přijít podívat na reprízu v pondělí 3. června 2024 od 18 hodin do Kulturního domu Dobříš. Těšíme se na Vás!
22.07. 2024
Egyptské animace
Ve výtvarné výchově si naši šesťáci pomocí animace propojili kánon zobrazení postav ze Starověkého Egypta se současností. Kombinace vizuálního umění, mediální výchovy a dějepisu podpořila jejich proces učení, tvořivost a mohli zažít zábavu. V průběhu prezentace animací si dokázali navzájem díla ocenit a doporučit, jak se posunout příště.
22.07. 2024
Hrnek z hlíny
Vytvořit si vlastní hrnek z hlíny. Vidět, jak pod rukama vznikne z beztvaré hmoty výrobek, ze kterého chutná teplý čaj nebo káva úplně jinak, mohl přinášet našim šesťákům a deváťákům pocit radosti, uspokojení a možnost vyrobit si něco podle své fantazie.