Hovno

Krabice od bot

Pokud se chcete s dětmi do této akce zapojit, je nutné udělat toto:
- vybrat si, pro jak staré dítě dárečky nachystáte
- připravit si krabici od bot (nebo jinou podobné velikosti)
- vložit do ní dárečky pro dítě daného věku (mohou to být i použité věci po vašem dítěti, se kterými si třeba už nehraje, ale musí být funkční, nepoškozené, čisté, prostě v dobrém stavu)
- krabici zabalte do pěkného a pevného balícího papíru a označte dobře viditelným štítkem, na kterém bude výrazně (fixou) napsáno, pro koho je dárek určen (např. "chlapec, 6-9 let", "dívka 12-15 let", "miminko 0-1 rok",...)
- krabici přineste do naší školy a předejte komukoliv dospělému
- koordinátorka v našem regionu se pak postará o to, aby váš dárek našel svého vděčného majitele.
Dárky putují do dětských domovů, azylových domů nebo do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.
Obdrželi jsme také seznam konkrétních dětí z blízkého azylového domu, včetně jejich přání, takže můžete připravit dárek adresný. V tom případě se domluvíte s někým dospělým, kdo vám seznam ukáže a vy ke jménu dítěte napíšete své jméno, abychom věděli, že dárek už je rezervovaný.
Sbírka v naší škole bude probíhat od 25.11. do 5. 12.
Pokud váháte, pro jak staré dítě krabici připravit, mám jedno doporučení - tradičně je velká poptávka a zároveň nouze o dárky pro starší děti (12-15, 15-18 let)....
 Pokud byste ocenili nějakou inspiraci, co do krabice vložit, posílám odkaz s tipy na dárky: https://www.krabiceodbot.cz/o-projektu/tipy-na-darky/

Po stopách Sametové revoluce

V úterý 12. listopadu jsme se vydali do Prahy na cestu s názvem "Po stopách Sametové revoluce". V doprovodu Petry Klvačové jsme navštívili Albertov a Národní třídu. Na obou těchto místech nám Petra vyprávěla své autentické zážitky z pátku 17. listopadu 1989. U památníku na Národní třídě jsme pak položili květiny, zapálili svíčku v originální "trnkové" sklenici a zazpívali jsme hymnu. Naše putování bylo završeno návštěvou fotografické výstavy Jana Šibíka "1989".

Domácí úkoly

DLOUHODOBÝ ÚKOL:

Připravit si referát na téma "Hrdina" - představit vybranou postavu z minulosti či současnosti, která je pro dítě hrdinou (hrdinkou). Napsat její krátký životopis + co vykonala hrdinského, vytisknout fotku.

Pč (18.11.) - přinést si klubíčko bílé háčkovací příze (cordonetka) - k dostání v textilní galanterii

Pro rodiče

V matematice se budeme věnovat rýsování - prosím, aby si děti nosily do školy pravítko , trojúhelník s ryskou a dobře ořezanou tvrdou tužku.

Čtvrtletní konzultace "ve třech" - budou ve dnech 25.11., 3. 12. a 4. 12.

Tip na procvičování vyjmenovaných slov:

Paní učitelka

Jmenuji se Markéta Svobodová

Profesní potrfolio
Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK v Praze, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Učila jsem na základní škole v Praze, Staré Huti i obou dobříšských školách. V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků jsem měla možnost vyškolit se např. v genetické metodě čtení, absolvovala jsem kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení a kurz a následnou letní školu matematiky podle profesora Hejného, což jsou přístupy, které jsou mi velmi blízké.

Co je pro mě při práci důležité
Při své práci považuji za důležité budování a posilování dobrých vztahů, pozitivní přístup, radost, nadšení, vytvoření bezpečného prostoru pro sdílení toho, čím žijeme. Preferuji aktivní učení, snažím se vycházet ze zkušeností dětí, které se vzájemně obohacují tím, co každé z nich zná, ví nebo umí a na tom stavíme dál, objevujeme svět společně. Vedu děti k aktivitě, kreativitě a spolupráci. Nezbytná je pro mě také otevřená komunikace a spolupráce s rodiči a celkově příznivé klima školy.

Těším se na naší spolupráci.