Rostlinná barviva
Vyextrahovat z listů, jehličí a květů z naší zahrady rostlinná barviva, vyrobit inkoust z kurkumy, chromatografii rozdělit syntetická barviva si v badatelské lekci vyzkoušeli naši deváťáci v hodinách chemie. Někteří z nich využili i možnost s barvivem vytvořit jednoduchý obrázek.
Recitační soutěž 2024
Na recitační soutěži v Čapkárně ve Staré Huti jsme uspěli a všechny kategorie jsme obsadili na medailových pozicích. Kluci získali dvě první a jedno třetí místo. Gratulujeme!
Krajský přebor v orientačním běhu
Na krajském kole přeboru škol v orientačním běhu vybojovali kluci a holky ze ZŠ Trnka 1.místo v týmech! Ve velké konkurenci jsou úspěchem i 2. místo Václava Dostála a 3. místo Adama Kašpara v kategorii H7 a 2. místo Šimona Matouše v kategorii H3! Všichni jsme si běh užili v zajímavém terénu plných pískovcových skal a remízků. Na doběhu v cíli většinu závodníků čekala i sladká odměna s výhledem na město Kralupy nad Vltavou.
MASO
Dnes se opět naše dva týmy složené z žáků 2.stupně zúčastnily MASA, matematické soutěže na Matfyzu v Praze. Celorepublikové 13. a 147. místo je obrovským úspěchem. Gratulujeme.
tea bag folding
Páťáci si v rámci pracovních činností vyzkoušeli skládání z obalů od čajových sáčků - tea bag folding. Podařilo se jim vykouzlit krásné mandaly, využitelné jako podložky pod hrnečky. Obalový materiál, který v jejich šikovných rukách dostal druhou šanci, proměnili v moc pěkné výrobky.
Prvňáčci zase venku
Prvňáčci se již od května opět učí každý čtvrtek venku. A moc si to užívají.
Benefiční výstava Smečky malířů pro Pesoklub Dobříš
Smečku malířů už pohltila malebnost krkonošské krajiny a vylákala je do plenéru tvořit obrazy pro benefiční výstavu. Srdečně zveme na vernisáž milovníky krajinomalby i psů, které bychom prodejem obrazů chtěli podpořit. Sbírka pro dobříšský psí útulek běží už nyní. Podpořte Pesoklub na https://www.darujme.cz/pomocpejskum. Za pejsky Vám děkuje Smečka malířů
Benefiční koncert pro TRNKU
Přijďte si poslechnout hudbu pro radost, zazpívat si a třeba i zatančit. Vystoupí dětí i dospělí a předvedou, co vše se naučili během kroužků: Spojené kroužky kytara a ukulele, Ježkovy zraky a Trnkosbor. Svou účastí nás podpoří také Vrásky z lásky. Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude použit na splácení závazků vzniklých při rekonstrukci školní budovy.
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a 3/4
Petra Klvačová Přílohy 12:41 (před 2 hodinami) komu: Škola Milí rodiče, vážení přítelé, členové trnkového dramaťáku Vás co nejsrdečněji zvou na divadelní představení Sue Townsendové Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a 3/4. Představení se uskuteční ve středu 22. května 2024 a v pondělí 3. června 2024, vždy od 18 hodin v Kulturním domě Dobříš. Pozvánku najdete v příloze. Těšíme se na Vás!