Páťáci jsou na jedné lodi
Druhý a třetí den adapťáku páťáků ve Hvozdnici proběhl pod heslem "Jsme na jedné lodi", ve znamení seznamovacích a stmelovacích her na zahradě i v blízkém lese. Došlo ale i na tvoření - malování tašek, fotbal na místním hřišti a limču v hospůdce. Páťáci se osvědčili i jako zdatní kuchaři a pomocníci při vaření, neboť jídlo si chystáme sami. Poslední večer jsme zakončili filmem a teď už hurá domů!
Deváťáci na Sokolce
Deváťáci zdraví ze Sokolky, Trnkou a léty prověřené chaty. Užíváme si výlety do jizerských zákoutí, koupání v rašelinných vodách Černé Nisy, výhledy z rozhleden i hledání korálků v bývalé sklářské osadě. Hrajeme dokola Městečko Palermo, Šestá bere, kluci fotbal. Vaříme líp než v restauraci a všechno sníme. Hádanka nakonec. Proč si deváťáci nosí celý adapťák v ruce propisku? a) těší se do školy, b) chystají se na přijímačky, c) tajně usilují o život svých spolužáků a učitelek.
Čtvrťáci na Tušílkově stezce
Čtvrťáci se včera na Tušílkově stezce dozvěděli: jaký strom v lese má nejtvrdší dřevo, kdo ze zvířat je strážcem lesa, jak se v myslivecké mluvě řeknou oči a spoustu dalších informací. Večer po setmění se poprali se svým strachem při stezce odvahy. A ze svítících tyčinek vykouzlili tyto úžasné světelné efekty. Dnes pátrají po pokladu od skřítka Tušílka.
Sedmáci pokořili Ještěd
Sedmáci včera navzdory tropickému počasí pokořili Ještěd. Ani poctivých 30 tisíc kroků jim neubralo energii na večerní fotbal. Noc byla ale poklidná.
Třeťáci v lesích u Čími
I novopečení třeťáci si užívají svůj adaptační pobyt v lesích u Čími. Za den stihli nejen se na místo dopravit pěško-busem, ale i zchladit se ve Slapské přehradě. Zahrát si stolní tenis, fotbálek i basketbal. Došlo i na tvoření lapačů snů, šiškovou bitku či bosonohou stezku. Co přinese další den?
04.09. 2024
Šesťáci v Kačáku
Šesťáci si užívají slunečné dny koupáním v rybníce Kačák, stavěním hradů z písku i chytáním bronzu.
Páťáci u Bojovského potoka
Páťáci také včera dorazili na adapťák. Cestou si zahráli hry v lese, prošli tajemnou štolou symbolicky do páté třídy a užili si naplno stavění hrází v Bojovském potoce. V kraji zlatokopů se jim podařilo potkat i jednoho naživo. Den jsme uzavřeli společným ohněm s rodiči. Příjemnou atmosféru nezhatila ani prudká bouřka, která se nad Hvozdnicí přehnala.
Šesťáci a kouty Tiských skal
Pod skalami, na skále, ve skále - naši nově pečení druhostupňoví prozkoumali doslova všechny kouty Tiských skal v krásném kraji Labských pískovců.