ZŠ Trnka Dobříš

Aktuality

Benefiční koncert pro TRNKU 2024
Téměř třicetihlavé hudební těleso Spojené kroužky, komorní Vrásky z lásky, podivuhodně sladěný pěvecký sbor dospěláků a elektrizující kapela dětských rockerů! To vše jsme zažili v neděli 9. června 2024 v zahradě Restaurace Krmelec v Dobříši. Je vidět, že muzika v Trnce vzkvétá a malí i větší hudebníci cvičili po celý školní rok. Dík za skvělou a povzbuzující atmosféru. Do kasičky jsme pro školu vybrali 14987,- Kč!!! Chcete také hrát nebo zpívat? V Trnce je prostor pro děti i dospělé. Koncem prázdnin bude spuštěno přihlašování na nový rok. Můžete se přidat. http://www.zstrnkadobris.cz/domu/krouzky/
Detail »
22.07. 2024
Den 1.stupně s IZS
Den 1.stupně s IZS (integrovaným záchranným systémem) byl právě zahájen. Děti se ve smíšených skupinkách během dopoledne prostřídají na 7 stanovištích v Anglickém parku a na parkovišti před ním - Hasiči, Policie, Záchranka, Resuscitace, Úrazy a zlomeniny, Telefonní čísla a Poučení na prázdniny.
Detail »
22.07. 2024
Maskovačka 2024
V posledním školním týdnu čekalo druhostupňové žáky překvapení. Maskovačka! Všude spousta krve, spálenin, dokonce dva lidé, kteří nedýchají! Už jste někdy viděli, jak člověk upadá do hypoglykemického šoku? Museli jste ve třech udržet nepřímou masáží srdce člověka při životě celých 15 minut než dorazila záchranka? Honili jste po místě nehody člověka v šoku, který na Vás řval, že jste zlí a nedostatečně pomáháte? Pečovali jste o člověka se zabodnutým pravítkem v ruce, který panikařil a pomalu ztrácel vědomí? Víte, jak ošetřit velkou popáleninu? Díky úžasným deváťákům a učitelskému týmu se nám podařilo toto a mnoho dalšího zinscenovat pro ostatní druhostupňové žáky. Trvalo to dlouho než přijela vytoužená záchranka a žáci měli plné ruce práce se zachraňováním. Obrovské ocenění zasluhují deváťáci, kteří si zahráli mnoho zranění, pečlivě dodržovali instrukce a přitom sami přispěli svými úžasnými hereckými schopnostmi. Po celou dobu jsme jim věřili, že se zlobí, panikaří, omdlévají, křičí, šeptají, vyhrožují nebo jsou v bezvědomí. Děkujeme!
Detail »
Prezentace expedice 2024
V pátek se uskutečnila prezentace expedičních výstupů. Děkujeme všem skupinám za úžasný zážitek a nasazení při práci. Ocenit musíme velkou odvahu prezentovat před tolika lidmi. Děkujeme také pedagogům a rodičům za podporu dětí a velkou účast na prezentacích!
Detail »
Herní odpoledne s družinou
Herní odpoledne na báječném hřišti jsme si s družinou moc užili!
Detail »
Vysokohorská turistika
Vysokohorská turistika zdolala první den vrchol Sněžky a na cestě zpátky se odměnila borůvkovým koláčem v boudě na Růžohorkách. Děkujeme Tomovi za doporučení! Druhý den jsme vyrazili na Vlašské boudy Vavřincovým dolem. Cestou sbíráme body do aplikace EPP, které pak věnujeme vybrané organizaci, která získá finanční podporu od Nadace ČEZ. Dnes v dešti stoupáme slať Černá Hora.
Detail »
22.07. 2024
Sebeobrana v úterý
Úterý sebeobranu pěkně zmohlo, a tak zacvičit si jógu velmi pomohlo. Dlouze pak tvořili dotazník vyplníte nám ho „otazník.” Až odpoledne vyšli ven, pršelo totiž celý den. Judo si tam zacvičili a pak pěkně posvačili.
Detail »
Krajinomalba EXPEDICE 2024
Obdivujeme krásu přírody, inspirujeme se, tvoříme díla na naši benefiční vernisáž, která proběhne 21. 6. v Pastoračním centru sv. Tomáše na Dobříši. Výtěžek poputuje Pesoklubu Dobříš. Sbírka je již otevřená. https://www.darujme.cz/pomocpejskum
Detail »
Sebeobrana EXPEDICE 2024
Sebeobrana se do Trutnova vydala, aby nové informace o karate nabrala. Cesta byla velice náročná a nálada už téměř útočná. Cíle ale nakonec dosáhla a s Láďou Hurdálkem se potkala. Vše co mohl, jim ukázal i řekl vše, co dokázal. Tímto by mu chtěla poděkovat a v expedici pilně pokračovat.
Detail »