Nový obyvatel ředitelny
Ředitelna má nového obyvatele! Je jím malý chameleon pardálí, který se zde velmi rychle zabydlel a ochotně pózoval všem dětem i dospělým, kteří ho dnes obdivovali. A jak se bude jmenovat? To ukáží celoškolní volby, které organizují naši šesťáci, kteří také přispěli na jeho nákup a připravili mu útulné terárium. Děkujeme za jejich aktivitu a přejeme chameleonovi, ať má v TRNCE dlouhý a spokojený život!
Jaká je práce fyzioterapeutky?
Jak náročná je Vaše práce? Co Vás na ní baví? Vyměnila byste ji za jinou? Osmáci se letos seznamují s různými profesemi, kterým by se v budoucnu mohli věnovat. Prvním odborníkem z praxe, kterého jsme si pozvali, byla fyzioterapeutka Žaneta Stiborová. Odpovídala nám na připravené otázky i spoustu dalších, které nás napadaly až během setkání. Moc děkujeme!
Svatomartinské rohlíčky prvňáčků
Prvňáčci dnes provoněli celou Trnku svatomartinskými rohlíčky. Na začátku si ve čtveřicích podle receptu připravili potřebné suroviny, zpracovali, vyváleli a vykrájeli těsto a následně tvořili rohlíčky. Bylo radostné je pozorovat při spolupráci.
14.11. 2023
Ovoce a zelenina
Dnes se čtvrťáci učili poznávat zeleninu a ovoce podle druhů s využitím online aplikací, shrnovat nové informace. Ve druhé části dopoledne se rozdělili do týmů, naplánovali si v týmu rozdělení rolí, domluvili postup prací. Výsledkem byla výroba zeleninového a ovocného salátu. V závěru zhodnotili, co se dařilo i co by příště udělali jinak. Odměnou byla pro všechny výborná ochutnávka. Moc jsme si společné učení i tvoření užili!
Jak se efektivně učit
Deváťáci pokračují ve svém rozvrhovém tématu Práce se stresem a učí se efektivně učit. Víte, co je to vlastně učení? Jak funguje naše pamět? Jaké jsou vědecky ověřené nejefektivnější metody pro dlouhodobé zapamatování a zároveň efektivní vybavování znalostí? A jak s tímto tématem souvisí krabice s žonglovacími míčky?
INVISIBLE WORLD
Středa 8. 11. 2023, 19:00 v ZŠ TRNKA. Co se bude dít? Přece koncert INVISIBLE WORLD - Autorského kvartetu Tomáše Lišky! Zaposlouchejte se do autorské hudby mísící prvky jazzu, komorní hudby a world music z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu. Doporučené vstupné 200 Kč. Akce je spolufinancována formou veřejné finanční podpory (dotace) z rozpočtu města Dobříše.
MASO 2023
Dva naše týmy právě soutěži v matematické soutěži MASO na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Jsme tu prvně, sbíráme zkušenosti a pronikáme do strategií hry (nestačí jen spočítat příklady, ale na základě získaných kreditů zahrát vítězně hru, která je každý rok úplně nová). Jsme natěšeni na maximum! Soutěž nás bavila, zkušenosti jsme sebrali a těšíme se na jarní kolo! Tým Beta-Delta si odváží krásné 16. místo z Karlova (79. v celé ČR), což je TOP umístění v rámci základek (soutěží i gymnázia). Tým Gama dosáhl na 37. místo na Karlově (276. celkově). Gratulujeme!
Difrakční brýle a svět barev
V rámci volitelného předmětu Očima fyziky si naši druhostupňoví žáci vyrobili difrakční brýle a ponořili se do okouzlujícího světa barev. Podívejte se, co viděli!
Pod borovicemi
Čtvrťáci využívají příznivé počasí a pravidelně se začínají učit i venku.
4. třída a Rychlé šípy
Včerejší výprava za příběhem Rychlých šípů byla v mnohém pro všechny výzvou. Při dnešní reflexi děti oceňovaly atmosféru a napětí během hry. Při ní si ověřovaly i schopnost vzájemné spolupráce a odhodlání umět si říci o pomoc či nápovědu.