06.10. 2022
Recyvěci
Osmáci se se začátkem školního roku pustili do renovace starých křesel a židlí. Vytvořili kritéria dobré skupinové práce, ujasnili si, jak dbát na vlastní bezpečnost, a vrhli se do přečalounění plnou silou. Teď už v osmé třídě nikdo nepochybuje, že jednou ze strategií, jak šetřit naši planetu, je i méně vyhazovat a více opravovat.
Podzimní hrátky ve druhé třídě
Druháci se pochlubili podzimní úrodou, kterou si tvořili z modelíny, skládali rozstříhané básničky a nakonec opakovali abecední řazení.
Třeťáci na Vyšehradě
Třeťáci dnes vyrazili do Prahy na bájný Vyšehrad. Zkusili si přeplout Vltavu přívozem, splnili interaktivní úkoly ze starých pověstí přímo na Vyšehradě. Užili si také krásné dětské hřiště i výhledy na Vltavu a Pražský hrad.
Druháci stopují skřítka Sněžníka
Dnešní akce městské knihovny pro naše druháčky. Děti pomohly vystopovat skřítka Sněžníka, rozluštily tajemný dopis a za to obržely klíče od poznání světa prostřednictvím knížek. Krásná akce za kterou děkujeme!
30.09. 2022
Abeceda
Druháčci dnes skládali abecedu a také objevovali, jak se změní slovo, když vymění počáteční písmeno. Vytvořená slova opět řadili podle abecedy. Moc pěkná práce!
Poznáte rozdíl mezi městem a vesnicí?
Naši prvňáčci už ano! Hrají si na stavitele!
Dva sochaři a fotografie
Čtvrťáci se vydali na výstavu. Co se jim nejvíc líbilo?
Legenda o svatém Václavovi - projektový den prvního stupně
Dnes si naše prvostupňové děti připomněly svátek svatého Václava. Celodopolední projekt odstartoval brainstormingem na téma Svatý Václav a pak už následovalo divadelní představení o životě tohoto světce. Ukázalo se, že naše paní učitelky a asistentky jsou rozené herečky! Poté nastala práce ve skupinách napříč ročníky. Děti společně přemýšlely o důležitých událostech ze života svatého Václava a vtělily jim komiksovou podobu. Seznámily se také s různými atributy a místy souvisejícími s tímto světcem a všechny si vyrobily královskou korunu. A co se dětem líbilo nejvíc? Že poznaly nové kamarády i nové paní učitelky - a že jim to společně dobře šlo
Rodiče a mladší spolužáci byli pozváni k prezentacím loňských výstupů z naší první trnkové expedice, která je součástí výuky na druhém stupni. Představovalo se pět expedičních skupin: Kola a charita, Lyžníci, Malování v plenéru, Bezobratlí a Skláři. Každá skupina se tři týdny věnovala svému tématu od prvních nápadů po závěrečnou prezentaci výstupů. Všechny témata vzešla od žáků. Žákům se dostalo náležitého potlesku a ocenění za ohromnou práci, kterou za tu dobu odvedli, kam se posunuli, jak plnili své role a cíle, jak se poznali a spřátelili napříč ročníky.