Světlo – projektový týden v deváté třídě
Jak proniká světlo tmou a jak vypadá avantgardní fotografie si vyzkoušeli žáci 9. třídy při návštěvě Veletržního paláce v rámci projektového týdne Světlo. Co je to bioluminiscence? Jak se hledají štíři? Jakou barvou fluoreskuje chlorofyl? Proč se do bělení prádla používala kůra jírovce? To vše a spoustu dalšího objevovali deváťáci předposlední den projektu Světlo.
Podzimní věnce z přírodnin
Dneska se v první třídě tvořily podzimní věnce z přírodnin. Lepidlo bylo všude, ale výsledek stál za to!
Kameny zmizelých 2022
Město Dobříš a Základní škola TRNKA Vás zvou na akci Kameny zmizelých, která se koná 20. října 2022 v 15 hodin na Mírovém náměstí před domy čp. 41 a 39. Během akce budou slavnostně položeny "kameny zmizelých" připomínající rodiny Fleischmannových a Popperových, které byly obětmi holokaustu a nacismu. Po stopách těchto událostí a osudů rodin se minulý rok vydala tehdejší 7. třída. Jak se pokládání Kamenů vydařilo si prohlédněte v detailu.
12.11.2022 mezi 10. a 18. hodinou v ZŠ Trnka
Milé dámy, ženy, dívky, podzim si žádá revizi šatníku !!! A my vám s ní rády pomůžeme. Níže je sepsáno 5 rad, jak na to:
13.10. 2022
Stromy
Třeťáci začali nové téma - stromy. Ve třídě zjišťovali, co vše už o nich ví, a pak se vydali některé z nich prozkoumat ven.
10.10. 2022
Čechova stodola
Druháčci dnes dostali velký dárek, velikou a krásnou novou tabuli! Moc děkujeme. Během instalace tabule navštívili Čechovu stodolu v Bukové. Tématem byly staré pověsti české a tvořivá dílnička.
Čtvrťáci se seznamovali se státními symboly
Čtvrťáci dnes zkoumali státní symboly ČR a potom ve skupinách vytvářeli vlastní plakát k jednotlivým symbolů.
Třeťáci a jejich stavby
Dnes třeťáci tvořili stavby z křupek a špejlí. Vyzkoušeli jsme si svou pečlivost, trpělivost i odvahu začít znovu, pokud naše stavba nevydržela.
Nejen listopad s Trnkovým květem
V detailu naleznete nabídku (nejen) listopadových akcí Trnkového květu. Těšíme se na Vás!
Dnešní den s lesníkem a 4. a 5.třída
Učili jsme se rozpoznávat zvuky zvířat, označovat stromky k pokácení, sázet nové smrky a modříny a měřit stromy. Byli jsme svědky toho, jak tažný kůň tahá dřevo z lesa. Počasí nám přálo a děti si užily i perníčky od pana starosty. Děkujeme!