ZŠ Trnka Dobříš

Domů

Jak se slaví Vánoce?
Některé děti z 1. stupně si povídaly o tom, jakým způsobem slaví Vánoce a pak zjišťovaly, jak se slaví v různých zemích ve světě. Navzájem si potom tyto zajímavosti představovaly. Nakonec si vyzkoušely oblíbený kvíz Kahoot
Detail »
15.12. 2022
Adventní čtení
Deváťáci se rozhodli překonat své obavy a každý den ráno čtou v různých třídách prvního stupně svým mladším spolužákům. Sami jsou překvapeni, kolik radosti tím dětem i sobě dělají.
Detail »
Posíláme pozdrav z podvečerní Dílny čtení pro rodiče a děti ze 3. třídy. Společné čtení a další aktivity nás všechny zastavily v adventním čase. Bylo to poprvé a doufáme, že ne naposledy.
Detail »
Adventní týden ve 3. třídě
Adventní týden ve 3. třídě. Víte, jak s pomocí 3, 4 nebo 5 kamenů sestavit i čísla větší než 100? My už to umíme! Víme také, že každý správný příběh má tři části - začátek, prostředek a konec a umíme je všechny zaznamenat. A vyjmenovává slova po B? Ty už máme také v malíku…Ať se vám také daří!
Detail »
07.12. 2022
Pražské Jezulátko
Čtvrťáci posílají pozdrav od Kostela Pražského Jezulátka. Máme za sebou program, při kterém jsme přemýšleli o našem tajemství Vánoc. A teď hurá nahoru na Petřín
Detail »
Adventní výlet do Prahy se třeťáky
Posíláme pozdrav z adventního výletu do Prahy. Navštívili jsme program O dvou králích v kostele Panny Marie Andělské na Loretánském náměstí, zazpívali si koledy u betlému v životní velikosti. Na Hradčanském náměstí jsme pozdravili pana prezidenta Masaryka a ukázali si prezidentskou standartu. Cestou domů jsme v Nerudově ulici ochutnali výborné trdelníky. Moc jsme si výlet užili!
Detail »
07.12. 2022
Staročeský vrkoč
Druháčci vyráběli staročeský vrkoč. Šlo jim to náramně!
Detail »
Mikuláš v první třídě
Prvňáčci se připravují na příchod Mikuláše
Detail »
Adventní zastavení 2022
V pondělí v podvečer jsme se sešli před vchodem do školy a společně oficiálně zahájili advent v TRNCE. K rozsvícení stromečku zněly cizojazyčné koledy Trnkosboru a nechyběla ani jedna společná naše pro všechny. Uvnitř pak ve vánoční atmosféře světýlek a vůně svařáku čekaly dílny pro děti a spousta drobností ke koupi. Návštěvníci foukali skleněné kouličky na stromeček, zdobili perníčky, malovali na textil a splétali přírodní vánoční dekorace. V dílně Ládi Svobody se třpytily skleněné šperky i lampičky, v krámku Rukama Nohama se nabízelo nepřeberné množství textilních batohů, tašek nebo utěrek, družina nestíhala prodávat své vánoční dekorace a keramické výrobky výtvarné dílny. Šesťáci se rozhodli využít tuto příležitost a vydělat nějaké peníze na jejich velké zvelebovací plány trnkové zahrady, hlavně venkovní učebny. A dařilo se jim, měli plné ruce práce. Někdo hrál na ukulele a zpíval koledy, jiní prodávali s láskou doma připravené dobroty, další nabízeli ozdoby vyrobené při pracovkách a obrovský úspěch měla také horká čokoláda a cukrová vata. Úspěch byl zaručen! Jak si můžete ověřit na fotkách, akce se báječně vydařila, všichni jsme si užili spoustu povídání, ochutnávání, čekání ve frontě na cukrovou vatu, odnesli jsme si různé drobnosti a dárky a v té chvíli zastavení jsme mohli nasávat první těšení na Vánoce.
Detail »