Opičí dráha a draci
Prvňáci si na zahradě vyzkoušeli opičí dráhu. A zjistili, že i na školní zahradě se dají pouštět draci
07.11. 2022
Basketbal ve čtvrté
Čtvrťáci si během TV vyzkoušeli společně poprvé basketbal ⛹. Jak jim to šlo můžete ověřit v detailu.
Média - projektový týden v osmé třídě
Přestěhovala se redakce Respektu do Trnky? Ne, ale osmáci zachycují zážitky z návštěvy redakce a zajímavé informace o Respektu do svých výstupů z projektu Média. Tušíte, jak dlouho kreslí Pavel Reisenauer své ilustrace do Respektu? Nebo kdy Respekt vznikl? Naši osmáci spoustu podobných informací o fungování časopisu zjistili. Také vědí, jakou roli má v Respektu editor nebo kdy je v redakci nejvíc plno.
28.10. 2022
Halloween v TRNCE
V Trnce se v úterý oslavil Halloween. Děti dopoledne i odpoledne dlabaly dýně, nechyběly kostýmy, malování na obličej a další společné radovánky.
Projektový den ke 28. říjnu
Na prvním stupni proběhl v úterý projektový den k připomenutí vzniku Československé republiky. Páťáci si připravili program pro třeťáky a čtvrťáci pro druháky. Třeťáci a druháci poznali blíže státní symboly, dobu vzniku republiky i osobnost T. G. Masaryka. Vše hravě a tvořivě. Starší děti si zase poprvé vyzkoušely, jak je nebo není snadné zpracovat dané téma, rozdělit si úkoly ve skupině, zaujmout a prezentovat připravený program pro mladší spolužáky. Všem se velmi dařilo, což potvrzují fotografie v detailu.
Strašidelný hrad a myšlenková mapa
Druháčci tvořili společné dílo "Strašidelný hrad". Ukázky z toho, jak dílko vznikalo naleznete v detailu.
Týden vědy – projektový týden v šesté třídě
Jakou si zvolíme výzkumnou otázku? Jak starý je nejvyšší strom na zahradě? Mění se pH vody, když zmrzne? Je kyselejší voda z vodovodu nebo dešťovka? Žije víc bezobratlých v půdě pod jabloní nebo na hřišti? Jaká je teplota půdy na různých místech zahrady? Tohle a mnohé další zkoumali šesťáci během prvního dne Týdne vědy.
Jak se starat o své zdraví – projektový týden v sedmé třídě
Příprava zdravých svačinek sedmáků v rámci projektu Jak se starat o své zdraví. Když v sedmičce tvoříme výstupy z projektu Jak se starat o své zdraví, je to místy titěrná a úmorná práce