ZŠ Trnka Dobříš

Domů

Adventní týden ve 3. třídě
Adventní týden ve 3. třídě. Víte, jak s pomocí 3, 4 nebo 5 kamenů sestavit i čísla větší než 100? My už to umíme! Víme také, že každý správný příběh má tři části - začátek, prostředek a konec a umíme je všechny zaznamenat. A vyjmenovává slova po B? Ty už máme také v malíku…Ať se vám také daří!
Detail »
07.12. 2022
Pražské Jezulátko
Čtvrťáci posílají pozdrav od Kostela Pražského Jezulátka. Máme za sebou program, při kterém jsme přemýšleli o našem tajemství Vánoc. A teď hurá nahoru na Petřín
Detail »
Adventní výlet do Prahy se třeťáky
Posíláme pozdrav z adventního výletu do Prahy. Navštívili jsme program O dvou králích v kostele Panny Marie Andělské na Loretánském náměstí, zazpívali si koledy u betlému v životní velikosti. Na Hradčanském náměstí jsme pozdravili pana prezidenta Masaryka a ukázali si prezidentskou standartu. Cestou domů jsme v Nerudově ulici ochutnali výborné trdelníky. Moc jsme si výlet užili!
Detail »
07.12. 2022
Staročeský vrkoč
Druháčci vyráběli staročeský vrkoč. Šlo jim to náramně!
Detail »
Mikuláš v první třídě
Prvňáčci se připravují na příchod Mikuláše
Detail »
Adventní zastavení 2022
V pondělí v podvečer jsme se sešli před vchodem do školy a společně oficiálně zahájili advent v TRNCE. K rozsvícení stromečku zněly cizojazyčné koledy Trnkosboru a nechyběla ani jedna společná naše pro všechny. Uvnitř pak ve vánoční atmosféře světýlek a vůně svařáku čekaly dílny pro děti a spousta drobností ke koupi. Návštěvníci foukali skleněné kouličky na stromeček, zdobili perníčky, malovali na textil a splétali přírodní vánoční dekorace. V dílně Ládi Svobody se třpytily skleněné šperky i lampičky, v krámku Rukama Nohama se nabízelo nepřeberné množství textilních batohů, tašek nebo utěrek, družina nestíhala prodávat své vánoční dekorace a keramické výrobky výtvarné dílny. Šesťáci se rozhodli využít tuto příležitost a vydělat nějaké peníze na jejich velké zvelebovací plány trnkové zahrady, hlavně venkovní učebny. A dařilo se jim, měli plné ruce práce. Někdo hrál na ukulele a zpíval koledy, jiní prodávali s láskou doma připravené dobroty, další nabízeli ozdoby vyrobené při pracovkách a obrovský úspěch měla také horká čokoláda a cukrová vata. Úspěch byl zaručen! Jak si můžete ověřit na fotkách, akce se báječně vydařila, všichni jsme si užili spoustu povídání, ochutnávání, čekání ve frontě na cukrovou vatu, odnesli jsme si různé drobnosti a dárky a v té chvíli zastavení jsme mohli nasávat první těšení na Vánoce.
Detail »
28.11. 2022
Advent s knihou 2022
Jste vášniví čtenáři? Tak jukněte do detailu, čeká Vás soutěž!
Detail »
21.11. 2022
ZŠ TRNKA se opět stává sběrným místem dárků pro děti z dětských domovů, azylových domů a podobných zařízení tohoto typu. Krabice je možné přinášet každý všední den od 8:30 do 16:00, a to do 4. prosince. Více informací naleznete v detailu.
Detail »
Šachový úspěch žáků ZŠ TRNKA
V pátek 18. listopadu se uskutečnil Regionální turnaj v šachu v Příbrami. Naši školu poprvé v historii reprezentoval čtyřčlenný tým s názvem TRNKY, a to ve složení Adam K., Matyáš H., Štěpán L. a David M.. Umístili se na krásném druhém místě a postupují do krajského kola. Kluci hráli skvěle a svými schopnostmi překvapili i samotné organizátory. Děkujeme panu Kopáčkovi za jejich podporu a vedení!
Detail »
Jak jsme v TRNCE slavili 17. listopad
„Úplně všechno bylo boží!” „Bylo to super a moc se mi to líbilo!” „Jsou dobrý, protože udělali projekt pečlivě.” Tak to jsou některé reakce dětí z prvního stupně k projektu, který pro ně zorganizovali jejich starší spolužáci z druhého stupně. A mají pravdu. I učitelský sbor byl nadšený z toho, jak všichni zodpovědně přistoupili k přípravě projektového dne. O co šlo? Žáci z druhého stupně připravili únikovou hru pro děti z prvního stupně. Skupinky organizátorů i účastníků byly promíchány tak, aby spolupracovali žáci napříč různými ročníky. Tím posilujeme vztahy a schopnost spolupráce mezi dětmi z různých tříd. Den předem byl věnován přípravám, kdy si každá druhostupňová skupinka vybrala jedno stěžejní téma. Seznámila se s potřebnými informacemi a připravila aktivity na své stanoviště. Mezi tématy se objevovalo například škola za socialismu, cestování, pionýrská organizace, osobnosti Sametové revoluce, Jan Palach či pád Berlínské zdi. Ve středu 16. listopadu se celá škola sešla k zahájení projektu. Po úvodní scénce byly prvostupňové děti rozřazeny do skupinek, ve kterých obcházely jednotlivá stanoviště a získávaly indicie k řešení tajenky. Organizátoři se svých rolí chopili velmi zodpovědně a profesionálně, nechyběly ani scénky, které věrohodně zachytily různé situace z dob socialismu. Atmosféru projektu podtrhlo dobové oblečení dětí i dospělých a tématická výzdoba školy. Celý projekt zanechal ve všech zúčastněných nejen silné dojmy a důležité informace, ale především vděčnost za získanou svobodu.
Detail »