Čtvrťáci na výstavě
Dnes jsme se čtvrťáky navštívili tvorbu, dobříšského malíře Jana Hájka. Čtvrťáci si po výstavě vyzkoušeli tvorbu na tmavém podkladě.
Hledá se učitel/ka NJ
ZŠ TRNKA Dobříš hledá od září 2023 učitele/učitelku německého jazyk na zkrácený úvazek
19.05. 2023
Důležité termíny!
Rodičovská kavárna - v pondělí 29. května od 17 hodin v jídelně školy. Zahradní slavnost - v neděli 25. června od 15 hodin na zahradě. Vysvědčení se bude předávat ve čtvrtek 29. června. V pátek 30. června bude ředitelské volno pro žáky školy.
16.05. 2023
Kroužkovci
V pátek se šesťáci vrhli do zkoumání kroužkovců. Pozorovali, jak se pohybuje žížala, jak vypadá její tělo nebo zda při jejím pohybu slyšíme nějaký zvuk. Dozvěděli se ale i mnoho dalších věcí. Víte, jaké smyslové buňky mají žížaly dobře vyvinuté? A proč vylézají po dešti ven? V závěru si šesťáci ještě vyrobili žížalárium, které budou v následujících dnech pozorovat.
Svět knihy 2023
Třeťáci dnes navštívili hudebně-literární dílnu básníka a performera Petra Váši a Dílnu o historii stavebnice Lego. Obě dílny byly součástí veletrhu Svět knihy 2023. Přístí rok se na veletrh rádi vrátíme a necháme si na aktivity a průzkum více času. Klidně celý den. Veletrh je otevřen na Výstavišti v Praze až do neděle s bohatým programem. Vřele doporučujeme!
Kameny zmizelých 2023
Opět v sedmé třídě! Jukněte na detail.
Geometrie ve třetí
Třeťáci zase objevovali geometrii v praxi. Jaká část těla nám ukáže pravý úhel, jak své objevy můžeme využít v kruhu? Geometrii ukrytou v našem těle ještě více prozkoumáme, protože nás to moc bavilo!
Den s lesníkem
Druháci a třeťáci dnes viděli pasti a rojení kůrovce, poznali různé druhy stromů. Dozvěděli se i o spojení stromů přes houbová vlákna, propojení rostlin i živočichů v celém lesním společenství. Pochvala všem dětem. Zvídavost, otevřenost a chuť poznávat jim dneska nechyběla.
Výzkum ve čtvrté
Jaké je ve třídě nejoblíbenější jídlo, počítačová hra, roční období nebo sport? To a spoustu dalších věcí zjišťovali čtvrťáci mezi sebou navzájem. Sbírali odpovědi do své ankety, zpracovali grafy a pak ostatním prezentovali výsledky. Za 4. třídu vítězí léto, fotbal, mléčná čokoláda a z vajíček na všechny způsoby volská oka!
Bazar rostlin na zahradě TRNKY podruhé!
Pro velký úspěch loňského ročníku pořádáme opět BAZAR ROSTLIN na zahradě TRNKY. Sháníte něco krásného do své zahrádky a přitom rádi podpoříte úpravu zahrady pro děti v TRNCE? A nebo naopak Vaše zahrada potřebuje trochu pročistit a je Vám líto vyhazovat nadbytečné odkopky? Možná jste si předpěstovali víc sazeniček, než využijete, a rádi je použijete pro dobrou věc? V tom případě je náš bazar právě pro Vás tím pravým! Tady můžete prodávat i nakupovat, potkáte se s dalšími nadšenci do zahrad a svůj výdělek si můžete ponechat nebo jej věnovat na práce na naší zahradě. A věřte, že máme velké plány! Naše zahrada je opravdu využívaná na maximum a stále potřebuje zlepšováky v souvislosti s využitím dešťové vody, s odbahněním, realizací potřebného hřiště a s mnoha dalšími plány, které jsou dílem těch, kteří zde tráví nejvíc času - dětí. Budeme se na Vás těšit v pátek 12.5. (13:00 - 15:30) a v sobotu 13.5. (9:30 - 12:00) na zahradě TRNKY!