první lapbook
Prvňáčci dnes dokončili svůj první Lapbook. Díky práci na něm si upevnili orientaci v čase a svoji práci pak ukazovali svým kamarádům ze druhé třídy. Ty si pak mohli mimo jiné vyzkoušet, jak zvládají určovat čas na hodinách, skládat měsíce v roce, doplňovat dny v týdnu či skládat puzzle ročních období.
expedice oheň a rozloučení
Na závěr expedice měli účastníci možnost si zazpívat u ohně a ráno hurá domů a sbírat síly na závěrečný týden!
tým travel bloggers - expedice
Here you can see the Travel bloggers expedition group. They were exploring the beauties of Trebon on Tuesday so they can blog about the picturesque town. Expediční skupina Travel bloggers si klade vysoké cíle - sestavit cestovatelský blog o oblasti Třeboňska, prohloubit dovednosti nutné v týmové spolupráci a celé tři týdny komunikovat anglicky.
Stolování jako v restauraci
Čtvrťáci dnes zažili návštěvu Trnkové restaurace! Sami prostřeli stůl s obědovým menu pro čtyři osoby. Příprava, spolupráce, samotné prostření a kreativita byla na nich. Zadaného úkolu se zhostili na výbornou! Odměnou dostali od učitelů a dalších zaměstnanců školy jako překvapení obsluhu restaurace. Podávaly se dva druhy nápojů, pizza a zmrzlinový pohár s jahodami! Děti i dospělí si poslední hodinu pracovních činností v tomto školním roce moc užili!
Růžice
Růžice jako znak může posloužit jako zástava rytíře nebo jako vitrage obrázek. Každopádně všechny děti práce s kroužítkem moc baví Pěkné dny přejí třeťáci.
Tým houby - expedice
Skupina houby: Jak hledáte houby vy? A které sbíráte?
Klíčování prvňáčci
Prvňáčci dnes navštívili tetu Bětu v místní knihovně. Program Klíčování pořádá Městská knihovna každoročně a děti si i letos odnesli knihu, která se vydává jen a jen pro ně. Pro letošní prvňáčky. Moc si to užili!
Divočina na zahradě
Dnes se u nás děly věci! Už jste někdy viděli velrybu na stromě? Trnkovou zahradou se proháněla divoká zvířata!Ještě, že bylo na místě dostatek krotitelů divé zvěře…
Živočichové
Dnes jsme se třeťáky uzavřeli téma Živočichové - aneb poznáváme zvířata podle druhů. Celé tři týdny jsme objevovali, podle čeho můžeme živočichy rozdělovat, zkoumali jsme je naživo v Zoo Praha, hledali, kde na naší planetě žijí, zda patří mezi ohrožené a nakonec se přesvědčili, že již dokážeme pracovat s naučným textem. To vše ve spolupráci s celou třídou, ve dvojici nebo i každý samostatně. Zjistili jsme, že máme o prázdninách co prozkoumávat a objevovat, protože říše živočichů je nezměrná a zajímavá!