Rozloučení s deváťáky ve Strži
Smích, hudba i pláč se nesly úterním podvečerem na zahradě domku Karla Čapka ve Strži. První devátá třída TRNKY se v důstojném prostřední loučila s časem dětství a prožívala rituál odchodu ze základní školy. Děkovalo se učitelům, děkovalo se rodičům. Studenti dostali na cestu do světa raneček s buchtami (na posilněnou), kontakty na učitele (kdykoliv mají u nás otevřené dveře i náruč) a nepopsaný bílý blok, ve kterém už budou jinde a s jinými učiteli popisovat další stránky svých životů. Plakali rodiče, plakali učitelé. Celý večer byl akorát dojímací, akorát radostný, akorát neformální, akorát slavnostní, akorát důstojný a akorát vtipný. V děkovné řeči učitelům zaznělo: Učitelé, rodiče či jakýkoliv jiní mentoři jsou pro nás jako dřevěné pilíře podél cesty v horách. Nechávají nás jít vlastní cestou, ale v momentech nouze a ztrácení nám ukážou směr. Jsme hrdí, že máme tu čest být pilíři v životech studentů naší Alfy.
tým graffiti - expedice - poděkování
Expediční tým Graffiti vystoupil jako umělecká skupina Banda Švábů v noci z 22. na 23. 6. z mlžného oparu tajemství a v rámci přísně utajované akce s krycím názvem “Vafle” předvedl svou tvorbu se spreji na vratech školy. Tyto naše street artové začátky byly podporovány nejen vedením školy, ale skupina našla také dalšího sponzora, kterým bylo centrum barev COLOR SPECIÁL v Dobříši. Děkujeme!
Svatojánská noc
Tak se nám to podařilo! Družina třeťáků o včerejší svatojánské noci osvobodila rytíře Jana z Vargače! Odměnou jim bylo pasování na opravdové rytíře, kterým rytířské ctnosti nejsou cizí a ctí rytířskou přísahu. Všichni jsou rádi, že se to po celoročním úsilí zdařilo.
Čtvrťáci v Terra Farmě
Nejen zmrzlinku si užívali společně čtvrťáci na čtyřdenním pobytu na Terra Farmě.
první lapbook
Prvňáčci dnes dokončili svůj první Lapbook. Díky práci na něm si upevnili orientaci v čase a svoji práci pak ukazovali svým kamarádům ze druhé třídy. Ty si pak mohli mimo jiné vyzkoušet, jak zvládají určovat čas na hodinách, skládat měsíce v roce, doplňovat dny v týdnu či skládat puzzle ročních období.
expedice oheň a rozloučení
Na závěr expedice měli účastníci možnost si zazpívat u ohně a ráno hurá domů a sbírat síly na závěrečný týden!
tým travel bloggers - expedice
Here you can see the Travel bloggers expedition group. They were exploring the beauties of Trebon on Tuesday so they can blog about the picturesque town. Expediční skupina Travel bloggers si klade vysoké cíle - sestavit cestovatelský blog o oblasti Třeboňska, prohloubit dovednosti nutné v týmové spolupráci a celé tři týdny komunikovat anglicky.
Stolování jako v restauraci
Čtvrťáci dnes zažili návštěvu Trnkové restaurace! Sami prostřeli stůl s obědovým menu pro čtyři osoby. Příprava, spolupráce, samotné prostření a kreativita byla na nich. Zadaného úkolu se zhostili na výbornou! Odměnou dostali od učitelů a dalších zaměstnanců školy jako překvapení obsluhu restaurace. Podávaly se dva druhy nápojů, pizza a zmrzlinový pohár s jahodami! Děti i dospělí si poslední hodinu pracovních činností v tomto školním roce moc užili!
Růžice
Růžice jako znak může posloužit jako zástava rytíře nebo jako vitrage obrázek. Každopádně všechny děti práce s kroužítkem moc baví Pěkné dny přejí třeťáci.