05.11. 2023
Drakiáda 2023
Dnešní družinová Drakiáda se vydařila. I přesto, že nám vítr dnes moc nefoukal, dokázaly děti své dráčky a draky, dostat do výšek nad mraky.
05.11. 2023
Nevzdali se!
Nevzdali se! Dnes prvňáčky čekala společná tvorba obrazu - písmenka K. V matematice se vrhli na krokování a běhací počítání a při prvouce si povídali o různých plodinách, ovoci a zelenině. Vše za doprovodu pohybu, teplého čaje a nakonec i sluníčka.
Mámo-dcerovské dopoledne
Sobota 4. 11. 2023 9:30 - 12:30. Vztah mámy a dcery je jedinečný. Přijďte ho laskavě podpořit a strávit čas jen jedna pro druhou. Co nás čeká? Společné tvoření, malování hennou, masáž a další. Cena 400 Kč pro 2 osoby. Na akci je třeba se přihlásit dopředu. Pro děti od 4 let. Akce je spolufinancována formou veřejné finanční podpory (dotace) z rozpočtu města Dobříše.
Koncert INVISIBLE WORLD
Středa 8. 11. 2023, 19:00 - Autorský kvartet Tomáše Lišky! Zaposlouchejte se do autorské hudby mísící prvky jazzu, komorní hudby a world music z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu. Doporučené vstupné 200 Kč. Akce je spolufinancována formou veřejné finanční podpory (dotace) z rozpočtu města Dobříše.
Týden vědy 2023
Šesťáci dnes prožili svůj druhý den Týdne vědy, v pondělí zkoumali blackbox a zkoušeli přemýšlet jako praví vědci, pracovali s vlastním badatelským zápisníkem a dozvěděli se něco z příběhu atomu. Dnes prožili první úspěchy v badatelské lekci a dozvěděli se o projektech NASA. Všichni jsme natěšeni na zítřejší den plný pokusů. I třetí den projektu týden vědy si šesťáci užili pokusy. Už ví, že v laboratoři se nejí, že je dobré používat ochranné pomůcky a vědět, co chci vlastně dělat. Umí tvořit otázky a formulovat hypotézy. Sami si vyzkoušeli chromatografii barevných fixů, zkoumali tančící rozinky i mikroorganismy pod mikroskopem, hádali, co se stane, když se kápne zelný odvar do různých roztoků a tvořili lávovou lampu. A to není všechno... Další den nahlédli šesťáci do historie vědy v Národním technickém muzeu prostřednictvím expozice 100let Českého rozhlasu. Mimo jiné si zkusili poslat vzkaz telegrafem pomocí Morseovy abecedy. Zažili také rozdíl v kvalitě rozhlasového vysílání v čase.
Fluorescence
Deváťáci si v projektovém týdnu "posvítili" i na světlo z přírody - bioluminiscenci. Prozkoumali hlubiny oceánů, temné jeskyně, ale nemusíme jít vždycky tak daleko. Taková světluška vypadá jako celkem nevzhledný brouk, ale počkejte si, až se rozsvítí. A zkoušeli jste někdy prozkoumávat svět s UV lampou v ruce? Uhádnete, kde svítí zelené barvivo, kde kůra z jírovce, kde černý čaj? Proč v UV světle svítí některé minerály? Proč svítí kutikula štírů? A jaký je rozdíl mezi fluorescencí a fosforescencí? Co všechno se dá rozzářit a jakými barvami, to jsme ověřovali na vlastní oči.
Zdravá svačinka
Sedmáci tento týden pracují na projektu Jak se starat o své zdraví. V pondělí měli téma duševního zdraví společně se školní psycholožkou a dnes se věnovali zdravým svačinkám a ústní hygieně. Společná práce se jim velmi vydařila.
Denní tisk
Dnešní soustředěná práce osmáků v rámci projektového týdne Média. Zítra nás čeká návštěva redakce Respekt a setkání s novinářem Tomášem Brolíkem. Máme nachystané otázky a jsme zvědaví, co se o práci novináře dozvíme.
Na pláži?
Prvňáčci si společně se třeťáky dnes užili družinové odpoledne ve znamení her na plážovém hřišti. Sluníčko a vzpomínka na letní dny.
06.10. 2023
Merkur
Páťáci se dnes seznámili při pracovních činnostech se stavebnicí Merkur. A tohle se jim podařilo sestavit.