31.08. 2019
Jsme připraveni:)
Jak už to u nás tradičně bývá, v TRNCE bylo v srpnu živo. Během posledního měsíce si lidé TRNKY připravovali svůj pracovní prostor, vybavovali třídy, místnosti školní družiny, sklady, objednávali učebnice a nakupovali sešity, připravovali si plány pro školní rok a plánovali adaptační kurzy, které čekají 2.-6. třídu na začátku září. Během srpna pracovala ve škole stavební firma, věnovala se především bouracím pracím, které jsou vždy náročné na hluk. Díky obdivuhodné lektorce a mentorce Evě Lukavské a paní ředitelce Janě Derflové měli všichni zaměstnanci ZŠ TRNKA tu možnost s vděčností projít třídenním kurzem s tématem "Nenásilné komunikace". Přípravný týden utekl jako voda. Poslední víkend před prázdninami věnovali svůj volný čas rodiče dětí brigádám. Díky jejich práci se podařilo připravit prostory obou šaten a uklidit všechny společné prostory po práci stavební firmy do čista.
25.08. 2019
BRIGÁDY V SRPNU!!
Vážení rodiče a přátelé ZŠ TRNKA, školní rok se kvapem blíží a my máme velkou prosbu o pomoc při dvou brigádách před začátkem školního roku. Jsou velmi důležité, protože se jedná o úklid a výmalbu po pracích firmy. Bez Vaší pomoci nebudeme schopni dát do září do pořádku šatny a některé chodby.
V neděli 9. června na školní zahradě?
Na zahradě základní školy TRNKA se to v neděli 9. června 2019 hemžilo malými i velkými návštěvníky tradiční Zahradní slavnosti. U školy všechny přivítala paní ředitelka Jana Derflová. Po celou akci mohly dámy nakupovat v benefičním bazárku, kde bylo možné vybírat i z povedených autorských kousků z dílny Šárky Daňkové. V jarním horku se všichni mohli občerstvit dobrotami z benefiční cukrárny spolu s lahodnou kávou, letos i ledovou, z benefiční Kavárny „U Ludvíka“. Novinkou letošního roku byly Liptovské hranolečky na grilu „U Arnoštů“, oblíbené párky v rohlíku „U Fodorů“ a indická masáž hlavy „U Jakuba a Rozárky“. Výrobky dětí z družiny byly k zakoupení po celou dobu akce.
Informace k přestupům do 5. a 6. třídy pro školní rok 2019/2020
Vážení zájemci o přestup do 5. či 6. třídy ve školním roce 2019/2020. Žádosti o přestup do budoucí 5. a 6.třídy přijímáme nejpozději do 4. 6. 2019 (osobně k rukám paní ředitelky nebo poštou) a rozhodnutí o přestupu bude odesláno zájemcům poštou 12. 6. 2019.
Brigáda 25. května 2019
V sobotu 25. května proběhla v TRNCE jarní brigáda. Počasí nám přálo a práce šla od ruky. Sešli jsme se v počtu patnácti dospělých a deseti dětských brigádníků. Z budovy školy se podařilo vyvézt přes 800 kg směsného odpadu, přes 830 kg kovů (staré radiátory, zárubně,..), a nepočítaně tříděného odpadu.
Zahradní slavnost 2019
Chcete strávit příjemné nedělní odpoledne na zahradě s přáteli, dobrou kávou a výtečnými domácími zákusky? Zajímá Vás, jak vypadá budova naší školy, jak vypadají vnitřní prostory a jak postupuje rekonstrukce? Chcete se potkat se zástupci školy či spolku Trnkový květ?
10.06. 2019
TRNKOBRANÍ
Ve čtvrtek 2. května čekala všechny žáky ZŠ TRNKA zajímavá akce. Studenti tercie Gymnázia Karla Čapka Dobříš si pro ně připravili spolu se svými učiteli Mgr. Martinou Brabencovou a Mgr. Petrem Švancarem druhý ročník orientačního běhu – „TRNKOBRANÍ“.
Květen přináší TRNCE dobré zprávy!
Jaro dělá s TRNKOU divy! Máme obrovskou radost, že se s Vámi můžeme podělit o další dobrou zprávu.
Děkujeme! Přidáte se také?
Máme pro Vás další skvělou zprávu! Trnkový květ, z.s. se v minulém roce připojil do projektu GIVT.cz.
Děkujeme za nové houpačky!
Děkujeme moc městu Dobříš za dar dvou krásných houpaček pro děti ZŠ TRNKA!