Pololetní vysvědčení ve třetí třídě
Dnes si třeťáci den s vysvědčením moc užili. Dílna čtení na přání, sebehodnocení a deskohraní…Přejeme dětem i dospělým v Trnce, ať se daří co nejlépe i ve druhém pololetí!
Vážení rodiče, vážené děti, v TRNCE se otevírají nové kroužky, které se rozjedou v případě naplnění od začátku druhého pololetí. Využijte nabídky a přihlaste se v detailu zprávy.
Bruslení druháčků
Druháčci si dnešní bruslení moc užili.
Dělení živočichů
Čtvrťáci mají za sebou premiéru tvoření lapbooků na téma dělení živočichovů. Proběhlo samotné tvoření, prohlížení ostatních lapbooků společně s psaním ocenění a doporučení mezi sebou navzájem. Objevily se zajímavosti, hádanky, vtipy i kvízy. Nakonec každý svůj lapbook představoval před ostatními. Z reflexe to vypadá, že jsme je určitě nedělali naposledy!
Zimní radovánky
Výtvory prvňáčků ze samotvrdnoucí hmoty na téma Zima a zimní radovánky.
Palačinky
Čtvrťáci v úterý pekli palačinky podle pracovního postupu. Moc nám chutnaly!
Autorské čtení s Petrem Hudským
Dnes se děti v 1., 2. a 3. třídě setkaly v rámci autorského čtení se scénáristou mnoha pohádek, filmových i televizních scénářů a autorem dětských knížek panem Petrem Hudským. Příběhy o telátku Popletovi se dětem moc líbily! S panem Hudským se pak odpoledne setkali i osmáci. Část výuky mají ve čtvrtek věnovaný představení různých profesí a povolání. Setkání bylo pro děti i dospělé inspirativní a v příjemné atmosféře.
První samostatný projekt
Dnes třeťáci objevovali, k čemu najdeme v naučné knize Slovníček pojmů a Rejstřík. Vyzkoušeli si najít potřebné informace a domluvili se na prvním projektu v samostatné práci. Cílem je zpracovat ve dvojici téma vybrané soustavy lidského těla. Již teď se těšíme, jaké poznatky budou děti za 14 dní prezentovat.
Slalom
Prvňáčci si dnes na bruslení vyzkoušeli slalom.
Na vlastní kůži
Čtvrťáky ve středu provázela dvouhodinovým programem školní psycholožka Líza. Děti si vyzkoušely doslova na vlastní kůži například to, kde má každý z nás své hranice a zjistili, že se to může hodně lišit.