ZŠ Trnka Dobříš

Plány

 

5. ročník19. týdenTÝDENNÍ PLÁN6. 4. - 8. 4. 2020
Den Předmět

Obsah učiva, úkoly, pomůcky, další informace

Pokud si s čímkoli nevíte rady, opravdu mě neváhejte kontaktovat - i s maličkostí, nebojte se. Mail: smahelovakatka@zstrnka.cz, tel.: 774 905 586, Katka Šmahelová

 

PONDĚLÍ

6. 4.

1. TřH
V 9.30 se na Tebe opět těším v ranním pondělním kruhu! 
Znovu Ti před 9.30 přijde zvací mail.
Nezapomeň si promyslet svůj víkendový zážitek/zážitky. Budeme opět losovat otázky. Připrav si klidně i jakékoli otázky k domácí škole, k Tvé práci.. cokoliv Tě napadne! Už se nemohu dočkat! 
 
Ve středu nás čekají velikonoční dílny. Už dnes se můžete podívat na to, jaké dílny jsou pro Vás připraveny. Je kvůli nim zřízena nová učebna, do které může celá škola. Můžete se do ní zapsat, přijde Vám dnes ráno zvací mail. Až se zapíšete, uvidíte v sekci "PRÁCE V KURZU" nabídku výtvarných a pracovních aktivit. Vyberte si podle libosti - dnes uvidíte fotky výrobků a seznam potřebného materiálu, abyste materiál stihli do středy zajistit. 
 
Videa s návodem, jak na výrobku pracovat, budou vyvěšena až ve středu. 
 
Těším se na společné vyrábění. 
2. Čj/gram

Skupina s Katkou: 

1) Zopakujte si v hlavě pravidla pro zapisování zapeklitých zájmen - s sebou/sebou, ni/ní, ji/jí, naši/naší, vaši/vaší. 

2) Vyplňte závěrečné opakování - "Slepičí zájmena", nezapomeňte odůvodňovat svůj výběr přímo do kvízu do kolonky "jiná" a na závěr odkliknout "odeslat".

3) Dnes začneme nové téma a to jsou číslovky. Soustředit se budeme především na to, abychom všechny číslovky v textu bezpečně poznali a začali se je učit psát správně. Prohlédni si následující video s názvem "Český jazyk - číslovky". Potom si v učebnici přečti text ve žlutém rámečku na straně 123 a 124 - uvidíš, jaké mají jednotlivé druhy číslovek název (základní, řadové, druhové a násobné). Zjistíš, že mohou být určité a neurčité. Nakresli na papír podobnou myšlenkovou mapu, jako jsi viděl na videu. Teď už budeš umět správně pojmenovat i čtyři skupiny, do kterých se číslovky dělí.

4) Vyplň si v pracovním sešitě na straně 58 jakákoliv 2 cvičení. Pokud potřebuješ zpětnou vazbu, opravu chyb, stránku vyfoť a pošli mi přes učebnu.

Zadání pro děti, které pracují individuálně, nejdete v učebně 5. třídy.

3. Aj/konverzace

Hodina konverzace přesunuta TRVALE na úterý.

4. + 5. ČaS / ZMP + DEJ

Milé děti,

tento krátký týden jsem si pro Vás připravila pracovní listy, které Vás provedou celým velikonočním týdnem, jeho přípravou na tyto svátky jara. Pro dnešní den TENTO pracovní list. Děkuji Katka

6. + 7. TV

Milé děti, dnes si zacvičte 10 dřepů, proběhněte celý dům a vyběhněte ven, kde udělejte 10 výskoků s tlesknutím a zakřičte si.

  přesunutá hodina Aj - konverzace
Angličtinu s Thomasem budeš mít DNES, tedy v úterý 7.4. - opět platí stejné skupinky jako minulý týden a stejné časy. Konverzace bude od teď vždy v úterý.
 
9.30 Ája, Anežka, Eve a Anička
10.00 Oli, Sara, Eliška a Max
10.30 Viktor, Pepča, Luky a Adam
11.00 Venda, Ríša, Matouš a Láďa
 
Nezapomeň být online a s plným vybavením.

ÚTERÝ

7.4.

1. Aj

Milí páťáci,
ZDE vám posíláme krástké povídání o tom, jak se slaví velikonoce i jinde ve světě, všechny úkoly zde máte dobrovolné, podívejte se na slovíčka, procvičte výslovnost a hlavně si užijte velikonoce! ZDE - velikonoční kvíz.

Happy Easter!

2.

Čj/dílna psaní
1. Nejprve se podívej opět ZDE na nástěnku dílny psaní  (heslo je stejné pro všechny nástěnky) – přečti si texty svých spolužáků, můžeš jim dát do komentářů ocenění a otázku, můžeš hádat, ke které z fotek se text váže. 
 
2. Mám pro Tebe skvělou zprávu, jeden ze spolužáků dokončil další kapitolu a chce se o ni s námi podělit - v učebně 5. třídy najdeš zvukovou nahrávku jeho čtení (úterý - dílna psaní). Pusť si ji. Po poslechu Tě prosím o OCENĚNÍ a případně OTÁZKU. Nezapomeň na pravidla naší třídy. Tvé komentáře mají být oceněním nebo oceněním a otázkou, a mají být laskavé.
Pro jistotu do učebny přikládám spolužákův příběh ještě v textové podobě, kdybyste se chtěli při jeho četbě ponořit i do textu.
 
3. Pokračuj v práci na svém textu. Nezapomeň mi napsat ve chvíli, kdy budeš mít text dopsaný. Dnes bys měl/a napsat alespoň půl strany textu.  
3. Mat

Dnes pokračujte v pracovních listech, které Vás provedou dalšími dny velikonočního týdne - vyplňte pracovní listy "středa" a "čtvrtek - pondělí", které jsou pro dnešní hodinu propojené s matematikou. Přeji veselé počítání. Děkuji Katka

4.

Pracovní list s názvem "úterý" je přímo připravený na pracovní činnosti, ale matematika je tam také, třeba pro ty, které by pečení tolik nebavilo. Přeji pohodové vítání jara. Katka

 

STŘEDA

8.4.

1. - 5. hod  

VELIKONOČNÍ DÍLNY

Na mail Ti přijde v pondělí pozvánka do učebny "VELIKONOČNÍ DÍLNY 2020" - klikni na zapsat se a vyber si dílnu.
 
Můžeš si jich vybrat kolik chceš. Dle návodu si připrav potřebné pomůcky. Pusť si videa s návodem a začni tvořit. 
 
Hotové výrobky MŮŽEŠ nafotit a poslat mně na mail nebo přímo přiložit na naši velikonoční nástěnku - ZDE.

 

Týdenní plán ze 4. týdne doma - 30. března - 3. dubna 2020 (po - pá) ZDE

Týdenní plán z 3. týdne doma - 23. - 27. března 2020 (po - pá) ZDE

Týdenní plán z 2. týdne doma - 16. - 20. března 2020 (po - pá) ZDE

Týdenní plán z 1. týdne doma - 11. - 13. března 2020 (st - pá) ZDE

Plán akcí 

  • 8. - 12. června - CELOŠKOLNÍ POBYT - středisko Blaník

Organizace školního roku 2019/2020:

  • Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9. dubna 2020 (pátek 10. dubna a pondělí 13. dubna 2020 jsou státními svátky)
  • Konec druhého pololetí: úterý 30. června 2020
  • Letní prázdniny: začínají ve středu 1. července 2020, končí v pondělí 31. srpna 2020

na naší nástěnce ZDE najdeš v pátek ráno nové zadání pro počáteční rozcvičku, je důležité, abys měl/a vypracován úkol z pondělí - tzn. 7 fotek s druhy zájmen, pak pracuj podle zadání vlevo