Plány

ČJ – literatura a komunikace

MAT

ČaS

Skloňování podstatných jmen rodu středního - vzor město.

PS 44/1a, 2; 45 / 1a, 2a, b, 3

DP - Pokračování v psaní příběhu

Geometrie - kružnice - rýsování kružnice s daným středem a poloměrem, pojmy "průměr" a "poloměr"

Rýsování kolmic.

Uč. 46 / 15

Skloňování podstatných jmen rodu středního - vzory moře, kuře.

PS 45/4, 5; 46/2a

BRUSLENÍ

ČL - B. Němcová - pohádky

ČaS - Regionální památky - skupinová práce, lapbook

Skloňování podstatných jmen rodu středního - vzor stavení

PS 46 / 3

ČD - Knižní postava - klíčová slova o ní

ČaS - Památky ČR - referáty

Skloňování podstatných jmen rodu ženského - vzor žena

Návštěva knihovny

Popis konstrukce - uč. 51 / 18 + PS 35 / 6

Rýsování - PS 33 / 1

Převody cm - mm - PS 33 / 2

Plán akcí

Úterý 18. února - bruslení

Pátek 21. února - návštěva knihovny - výměna knih

Středa 1. dubna - divadlo v KD Dobříš

Středa 27. května – Lipany – Divadlo Minor

8. - 12. června - Celoškolní pobyt - Středisko Blaník

Adaptační kurz Bohutín září 2019

Bohutín 2019, den 3.

Být poutníkem a putovat neznámo kam není žádná legrace. Takže dnes už se ozývaly věty typu: "Mě bolí nohy!", "Já už nemůžu!" nebo "Kdy už tam budem´?" A celou cestu jsme byli zvědaví, kde že budou ty "prapodivné příkopy", které máme najít. Objevili jsme je až v Příbrami, a to v areálu Nový rybník - ano, byl to náš oblíbený minigolf! :-) Zpátky už jsme využili autobus, aby nám zbyly síly ještě na zítra. Co nás asi čeká poslední den? A co asi čeká Eustáce a Julii za další dobrodružství? Je to vážně napínavé!

Bohutín 2019, den 2.

Dnes nás čekalo putování přes Šerá vřesoviště. Cestou jsme viděli prapodivné tvory se dvěma hrby, zahráli  jsme si super bezva zábavnou běhací hru na potravní řetězec (ta nás tak bavila, že jsme ji chtěli hrát pořád a pořád....), přečetli jsme si další kapitolu, takže už víme, že Šklíblatík je fakt pesimista, no a ještě jsme se museli vypořádat s obry házejícími nebezpečné koule. Všechno jsme dobře zvládli a po návratu zpět do penzionu nás čekalo velké překvapení - naše paní ředitelka Jana (naštěstí jsme si vzpomněli na první znamení a nezapomněli ji pozdravit!). Mimochodem - taky se jí tu moc líbilo, jako nám :-). Když paní ředitelka odjela, pustili jsme se ještě do zvelebování zahrady, protože paní domácí by tu ráda měla zasazené stromy. Takže společnými silami jsme vykopali 5 děr a zasadili 5 břízek (paní učitelka byla moc ráda, že jsme to s tím krumpáčem zvládli bez úrazu). Doufáme, že se jim tu bude dařit a brzy poskytnou stín dalším návštěvníkům.

Bohutín 2019, den 1.

Tak už jsme zase tady, na našem oblíbeném místě v penzionu v Bohutíně. Postupně jsme se ubytovávali, rodiče poklábosili u kávy či čaje a nakonec došlo i na opékání buřtů a párečků. No a večer už jsme úplně propadli příběhu, který nás opět přenesl do Narnie. Tentokrát budeme putovat a pátrat po ztraceném princi Rilianovi - tak uvidíme, co všechno nás tady čeká....Každopádně důležité je zapamatovat si čtyři znamení, která nám mohou naše dobrodružství usnadnit....

Organizace školního roku 2019/2020:

• Zahájení školního vyučování: pondělí 2. září 2019
  • Podzimní prázdniny: úterý 29. října a středa 30. října 2019
  • Vánoční prázdniny: pondělí 23. prosince 2019 – pátek 3. ledna 2020 (vyučování začíná v pondělí 6. ledna 2020)
  • Konec prvního pololetí: čtvrtek 30. ledna 2020
  • Pololetní prázdniny: pátek 31. ledna 2020
  • Jarní prázdniny: 3. až 9. února 2020 (pondělí až neděle)
  • Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9. dubna 2020 (pátek 10. dubna a pondělí 13. dubna 2020 jsou státními svátky)
  • Konec druhého pololetí: úterý 30. června 2020
  • Letní prázdniny: začínají ve středu 1. července 2020, končí v pondělí 31. srpna 2020