Domácí úkoly

Domácí úkoly jsou pravidelně zasílány formou plavčíkovských dopisů v rámci informačních e-mailů rodičům.
Domácí příprava 30.3. - 3.4. zaslána formou 2. plavčíkovského dopisu na e-mailové adresy rodičů
Výtvarná výchova 30.3. - 10.4.

Děkuji za všechny zaslané obrázky! Vaše hračky jsem umístila do fotogalerie třídy, kde je můžete obdivovat.

Vzpomínáš si, že naším celoročním tématem je „Svět je plný barev“? Je ale možné, že doma všechny barvy, které máme ve škole, nemáš. Nevadí, vytvoříme si domácí barvu!

Budeš potřebovat skleničku s pěti polévkovými lžícemi vody, koření paprika sladká, a dva papíry (nejlépe čtvrtky).

• Do skleničky s vodou přidej čajovou lžičku paprikového koření a důkladně promíchej.
  • První papír Ti bude sloužit jako zkušební. Vyzkoušej různé nástroje, kterými bys mohl/a na papíře udělat linii (čáru, tah) – štětec, mašlovačku, špejli, drátek, klacík... Bude to takový vzorník linií. Ukázka zde.
  • Na druhý papír namaluj obrázek, můžeš namalovat cokoliv chceš. Užij si paprikové bádání a tvoření!
  • Pro inspiraci se můžeš podívat také do fotogalerie třetí třídy, protože třeťáci se do paprikového bádání pustili také.

Svůj možná první paprikový obrázek i svůj vzorník linií si schovej, abys je mohl/a přinést později do školy. Také mi můžeš obrázky poslat na email. Zaslané obrázky opět vystavím ve fotogalerii třídy.

Přeji příjemné paprikové bádání! Fanča

Úkoly v době zrušené výuky od 11.3. do zatím avizovaného období 14 dnů, tj. do 20.3.

Pokud se situace změní a škola zůstane uzavřena na další časový úsek, budu informovat v této sekci o dalších úkolech a možnostech.

Úkoly z českého jazyka se zatím vztahují jen k psaní do písanky a čtení.

Písanka do str. 30.

Čtení zaznamenávat do čtenářské karty.

Matematika -  dnes 10.3. děti dokončily str.  13, kdo vše nestihl, dokončí doma.

M DÚ vybraná cvičení - učebnice str. 14/cv. 3, str. 15/ cv. 7,8 str. 16/ cv. 3, 4, 6  str. 17/ cv. 7,8,9, 10,11  str. 18/cv. 3, 4  str. 19/cv. 8, 9, 10

Všechna vybraná cvičení děti znají, nejedná se o žádné nové prostředí Hejného matematiky.

Matematiku lze také procvičovat na odkazu www.skolasnadhledem.cz, zadejte kód nahoře na stránce v učebnici a dítě může procvičovat dané prostředí. Hejného matematika na odkazu  matika.in

S paní učitelkou Markétou na AJ jsme se včera (11.3.) dohodly, že zatím nebudeme zadávat úkoly z AJ. Nebudou taktéž ani úkoly z PRVOUKY. Chápeme, že každá rodina má jiné časové možnosti věnovat se prvňáčkovi s úkoly. V učebnici z AJ je hodně poslechů, ke kterým nemáte přístup a ne každý rodič je vybaven znalostí angličtiny. Kdo má zájem, může dětem pustit jakákoli interaktivní cvičení, scénky, lekce pro děti, pohádky na youtube. Např. Super simple songs, Lippy a Messy, Muzzy in Gondoland, Baby English, Peppa Pig apod.

Výtvarný úkol : Projdi se po svém pokojíčku a vyber 5 ze svých hraček. Všechny poskládej velmi blízko sebe na stůl, vezmi si barevné pastelky a co největší papír a pusť se do kresby. Snaž se nakreslit své hračky tak, jak jsou vedle sebe poskládané, snaž se zachytit jejich barvy i tvary. Nezapomeň, že Tvé hračky nelétají ve vzduchu, ale stojí na stole, nakresli ho také. Podívej se za hračky, možná je za nimi zeď, možná kus pokoje s nábytkem, zakresli za hračky vše, co tam vidíš. Ráda bych Tvůj obrázek vystavila ve fotogalerii Tvé třídy na webu, mohl bys mi ho zaslat na email vandasovafrantiska@zstrnka.cz. Děkuji a těším se na obrázky. Fanča

DOMÁCÍ ÚKOLY pro období 20.- 27.3. zaslány ve formě námořnického dopisu na e-mailové adresy rodičů dětí.

Vyfocené nápady a úkoly prosím nově posílejte na hezkazuzana@zstrnka.cz