Osobnosti

Katka Pechová
ředitelka Městské knihovny Dobříš

"Proč podporuji vznik soukromé školy TRNKA? Rozšíření vzdělávací nabídky v Dobříši vítám a podporuji. Rodičům se tak otevírá možnost vyběru mezi více variantami a různým zaměřením jednotlivých škol. Budou si moci vybrat, jakým způsobem se jejich dítě bude vzdělávat."

majitelka obchodu Jiný svět

"Jsme pěstounská rodina, která provedla různým typem vzdělávání celkem 7 dětí. Každému vyhovovalo něco jiného. Nejstarší vlastní dcery prošly klasickou základní školou, část dětí v pěstounské péči chodila do Waldorfské školy v Příbrami a nejmladší je žákem Základní školy Lidická. Jeden rok jsem vzdělávala jednoho z chlapců doma. Co považuji za důležité? V první řadě učitele, kterého vyučování baví a který přistupuje k dětem individuálně dle jejich potřeb. Dále nižší počet dětí ve třídě, dostatek výukových pomůcek a hlavně přátelskou atmosféru školy. To všechno Základní škola TRNKA splňuje."

Pavel Miškovský
středoškolský profesor

"Vznik nové základní školy v Dobříši vítám. Rozšíří nabídku možností vzdělávání dětí a umožní rodičům vybrat si mezi různými formami výuky. Věřím, že tým, který založení ZŠ TRNKA připravuje, je zárukou kvalitní výuky a vstřícného přístupu k dětem."