Markéta Nováková

Třídní učitelka šesťáků ve školním roce 2023/2024, učitelka angličtiny

Moje jméno je Markéta Nováková a na Dobříši bydlím zatím krátce. Mám jednu dceru a jsem moc ráda, že v ZŠ Trnka mám možnost pracovat od září 2019 jako učitelka anglického jazyka a občanské výchovy.

Profesní portfolio:

Po absolvování gymnázia v Mělníce jsem odjela do Velké Británie poznávat jiný svět a sebe v něm- při cestování, vzdělávání se a práci. Hlídala jsem děti, chodila jsem do školy a měla jsem možnost nějakou dobu pracovat jako asistentka v Montessori mateřské škole v Londýně. To mě nadchlo a motivovalo k dalšímu studiu. Po necelých dvou letech jsem se vrátila a vystudovala Pedagogickou fakultu UK v Praze (dvouoborové studium anglického jazyka a literatury a pedagogiky se zaměřením na vzdělávání). Při studiu jsem pracovala pro různé jazykové školy a zabývala se v rámci magisterského studia a při pobytu na zahraniční stáži v Granadě vzdělávání dospělých. Po několika letech v jazykové škole jsem toužila po práci s dětmi, a tak jsem dva roky učila na pražském gymnáziu, poté se věnovala mateřským radostem a dále jsem nastoupila na 2. ZŠ Dobříš jako učitelka anglického jazyka a občanské výchovy až do setkání s Trnkou.

Co je pro mě při práci důležité:

Nedokážu si představit, že pracuji v nepřátelském, nepodnětném a stresujícím prostředí. Proto považuji za nejdůležitější vytvořit pro žáky takové klima, kde se budou cítit v bezpečí a bude pro ně radostí a samozřejmostí se projevovat s respektem k sobě i k ostatním.

Škola v mé představě už dávno není jen místem předávání znalostí, které mnohdy neumíme využít, ale živým místem, kde se tvoří a vytvářejí hodnoty společně a hlavně pro život i mimo školní lavici. Moc se na to těším!

novakovamarketa<zavináč>zstrnka.cz