Františka Vandasová

Učitelka výtvarné výchovy a pracovních činností, koordinace II. stupně, koordinace hodnocení

Jmenuji se Františka Vandasová, bydlím na Dobříši a mám 5 dětí. V současné době se věnuji rodině a výtvarné pedagogice v ZŠ TRNKA.

Profesní portfolio

Po ukončení všeobecného gymnázia jsem studovala jeden rok na PřFUK a dále 2 roky na VOŠUP v Praze obor Malba a přidružené techniky. V letech 2010 – 2018 jsem vedla výtvarné kurzy pro děti ve věku 3 – 12 let v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši. Věnuji se volné tvorbě, uspořádala jsem několik samostatných výstav na regionální úrovni a účastním se výstav společných.

Co je pro mě při práci důležité

Při práci s dětmi je pro mne důležité snažit se spoluvytvářet příjemné prostředí, kde se děti cítí dobře a mohou tvořit volně a rozvíjet se. Ráda děti seznamuji s novými výtvarnými technikami a přístupy, společně se kontaktujeme s uměním a hledáme v něm inspiraci. Dětem přeji, aby nacházely v našem společném výtvarném bádání tu svojí cestu.

vandasovafrantiska<zavináč>zstrnka.cz