Nikola Tačovská

Třídní učitelka sedmáků ve školím roce 2023/2024, učitelka tělesné výchovy, přírodopisu, zeměpisu, zdravotník

Jmenuji se Nikola Tačovská, mám dvě děti a v Trnce učím tělesnou výchovu a přírodopis. Od školního roku 2022/2023 jsem třídní učitelkou skvělých žáků Delty, kde učím i zeměpis.

Profesní portfolio

Po absolvování přírodovědného gymnázia jsem studovala jeden rok na PřF UK obor Biochemie, poté jsem nastoupila na 3. lékařskou fakultu UK, kde jsem vystudovala obor Všeobecné lékařství. Jelikož jsem se sama od malička až do dospělosti věnovala závodně několika sportům, během studií jsem díky této vášni absolvovala trenérské kurzy (trenér alpských disciplín II. třídy, trenér tenisu III. třídy). V posledních několika letech jsem působila jako trenér dětí a mládeže (tenis, teamgym), stále jezdím jako vedoucí na letní tábor.

Práce s dětmi mě vždy velmi bavila a naplňovala, proto jsem se rozhodla změnit původní směr mé cesty a nastoupila jsem do TRNKY jako učitelka tělesné výchovy, později také přírodopisu. Absolvovala jsem Základní kurz kritického myšlení, účastnila jsem se několika vzdělávacích seminářů.

Co je pro mě při práci důležité

Vzájemný respekt, bezpečný prostor, otevřená komunikace, důvěra, dobré vztahy. Nechat žáky s nadšením bádat, objevovat a přemýšlet. Překonávat společně nové výzvy, ukazovat a nabízet možnosti.

Při sportování ve škole netlačit na výkon, ale podporovat každého žáka individuálně s ohledem na jeho možnosti, učit žáky zásady fair play a podporovat zdravé pohybové návyky.

tacovskanikola<zavináč>zstrnka.cz