Markéta Svobodová

Zástupkyně ředitelky ZŠ TRNKA, učitelka Člověk a jeho svět v páté třídě, učitelka Českého jazyka na prvním stupni

Jmenuji se Markéta Svobodová, bydlím v Dobříši a mám čtyři děti.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK v Praze, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Učila jsem na základní škole v Praze, Staré Huti i obou dobříšských školách. V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků jsem měla možnost vyškolit se např. v genetické metodě čtení či matematice podle profesora Hejného, což jsou přístupy, které jsou mi velmi blízké. Absolvovala jsem kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení.

Co je pro mě při práci důležité

Při své práci považuji za důležité budování a posilování dobrých vztahů, pozitivní přístup, radost, nadšení, vytvoření bezpečného prostoru pro sdílení toho, čím žijeme. Preferuji aktivní učení, snažím se vycházet ze zkušeností dětí, které se vzájemně obohacují tím, co každé z nich zná, ví nebo umí a na tom stavíme dál, objevujeme svět společně. Vedu děti k aktivitě, kreativitě a spolupráci. Nezbytná je pro mě také otevřená komunikace a spolupráce s rodiči a celkově příznivé klima školy – věřím, že toto vše děti i rodiče v ZŠ Trnka najdou.

Těším se na vás!

svobodovamarketa<zavináč>zstrnka.cz