Marcela Lorencová

Třídní učitelka čtvrťáků ve školním roce 2023/2024

Jmenuji se Marcela Lorencová, bydlím se svou rodinou v Dobříši a mám dvě děti. Trnka mi byla od počátků velmi blízká a jsem ráda, že mohu být konečně součástí jejího týmu. Ráda čtu, jezdím na kole a chodím do přírody.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem PedF UK v Praze obor učitelství na speciálních školách. Již při studiu jsem pomáhala jako dobrovolník v centru pro děti, mládež i dospělé s různými specifickými potřebami, kde jsem poté i pracovala. Absolvovala jsem třístupňový kurz strukturovaného učení pro děti s poruchami autistického spektra, kurzy práce s dětmi s ADHD a specifickými poruchami učení, letní školu Hejného matematiky a dokončuji Základní kurz kritického myšlení a Čteme s nečtenáři.

Co je pro mě při práci důležité

Ráda pracuji mezi dětmi, jsou pro mě inspirací, jak se koukat na svět hravýma očima. Baví mě prozkoumávat společně svět kolem sebe, tvořit, hledat nová řešení. Zároveň je důležité nezapomenout vracet se k tradicím, k moudrosti našich babiček a dědečků. Ve své práci bych ráda dětem ukázala, že jsme každý jiný. Přednosti i chyby nás mohou posunout dál. Dávají prostor respektovat se navzájem a tvořit společně.

lorencovamarcela<zavináč>zstrnka.cz