Lucie Bigoni

Učitelka přírodopisu a přírodovědy, koordinace školní zahrady a Školního vzdělávací programu, vedoucí školního klubu

Jmenuji se Lucie Bigoni, žiji se svou rodinou na Dobříši. Mám sedm synů, kteří se postupně zapojují do vzdělávacího procesu. Do TRNKY hned od jejího vzniku začali chodit nejdřív naši kluci... pak jsem se přidala i já... a od školního roku 2019/2020 tu učím přírodopis.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu UK v Praze obor Učitelství chemie-biologie a poté ještě Fyzickou antropologii tamtéž. Po škole jsem se kromě rodiny věnovala spíš vědecké práci v oboru antropologie na Přírodovědecké fakultě a v Národním muzeu. Bližší setkání se ZŠ TRNKA prostřednictvím našich dětí mi ukázalo, že být průvodcem dětí může být velká radost, když pracujete v báječném podporujícím kolektivu, kde každý hledá cestu ke každému dítěti. Proto jsem se rozhodla jít na Minimální kurz Kritického myšlení a vyzkoušet si novou učitelskou roli. Od roku 2019/2020 pracuji v ZŠ TRNKA jako učitelka přírodovědy a přírodopisu.

Co je pro mě při práci důležité

Pro mne je důležité děti znát, budovat s nimi vztah a probouzet v nich zvědavost, vytvářet takové prostředí, aby se jim dobře bádalo, aby se mohly ptát a hledat řašení, aby mohly otevírat oči a dívat se na přírodu jako na poklad, který chceme opatrovat.

bigonilucie<zavináč>zstrnka.cz