Kateřina Šmahelová

Třídní učitelka deváťáků ve školním roce 2023/2024, učitelka českého jazyka a tělesné výchovy

Mé jméno je Kateřina Šmahelová, bydlím na Dobříši, mám tři děti a v TRNCE učím tělesnou výchovu a český jazyk a literaturu. Od školního roku 2020/2021 jsem třídní učitelkou fantastických žáků Bety.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem II. a III. lékařskou fakultu UK, obor Fyzioterapie a rehabilitace, ale posledních několik let výrazně směřuji svou pozornost k pedagogice, která mě uchvátila. Absolvovala jsem několik kurzů z oboru pedagogiky - Minimální kurz kritického myšlení, Základní kurz kritického myšlení, Pokračovací kurz kritického myšlení pro češtináře, kurz Asistent pedagoga pro děti se sociálním znevýhodněním, Kurz Cirkusové pedagogiky (Cirqueon).

Co je pro mě při práci důležité

Jako stěžejní pro moji práci i pro práci dětí vidím bezpečné prostředí. S radostí sleduji, jak na jeho tvorbě a udržení celý tým ZŠ TRNKA pracuje. Jsem ráda v roli průvodce dětí, snažím se pracovat s ohledem na jejich individualitu. Mojí prací je mimo jiné pomoc při vytvoření takového třídního klimatu, kde je prostor pro respekt k sobě i druhým, k vnímání a úctě k vzájemným odlišnostem, a především časový prostor na učení se všem těmto dovednostem.

smahelovakatka<zavináč>zstrnka.cz