Zuzana Václavíková

Učitelka přírodopisu šesťáků ve školním roce 2019/2020

Jmenuji se Zuzana Václavíková, je mi 27 let a jsem skautka a chemik tělem a duší :) V ZŠ Trnka pracuji od září 2019 jako učitelka přírodopisu. Ráda cestuji, sportuji a trávím čas s rodinou a přáteli.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, obor Biotechnologie léčiv a obor Učitelství odborných předmětů. Během vysoké školy jsem založila na Dobříši skautský oddíl, který postupně začal formovat moje budoucí povolání pedagogickým směrem. Po vysoké škole jsem učila tři měsíce na universitě ve Vietnamu a pracovala jako koordinátor jazykových kurzů. Od školního roku 2019/2020 budu mít kromě vyučování v ZŠ Trnka a na gymnáziu možnost absolvovat program Učitel naživo.

Co je pro mě důležité pro práci s dětmi

Práce s dětmi je pro mě přirozenou součástí již od útlého věku a je pro mě zajímavé a obohacující být součástí vývoje dětí. Za velmi důležitý považuji individuální přístup k dítěti a respekt k jeho osobnosti.

Ráda bych dětem představila něco málo z přírodních věd a to takovým způsobem, abych v nich vzbudila zájem a nadšení ze světa, který nás obklopuje.