ZŠ Trnka Dobříš

Kateřina Budíková

Kateřina Budíková

Správce IT

Jmenuji se Kateřina Budíková a dojíždím do Trnky z Prahy. Ráda hraji šachy a volejbal. Volný čas trávím cestováním.

Profesní portfolio

Po dokončení přírodovědně zaměřeného gymnázium, jsem strávila několik měsíců v Londýně, kde jsem pracovala a v praxi procvičila svou angličtinu. Mám za sebou tři roky vysokoškolských studií. Od roku 2008 jsem se věnovala volnočasovým aktivitám pro děti v rámci občanského sdružení. Pořádali jsme 10 velkých akcí do roka, jako Dětský den, Čarodějný jarmark, Vítání Jara, aj. Práce s dětmi mi vždy přinášela radost a naplnění. Měla jsem možnost se podílet na multimediálním edukačním projektu "Labyrint světa a Ráj srdce", který byl zaměřen proti xenofobii a rasismu. V tomto projektu jsem si uvědomila, jak je dětská dušička citlivá. 
V průběhu svého působení v Trnce jsem absolvovala řadu seminářů, např základní kurz čtením a psaním ke kritickému myšlení, základy matematiky profesora Hejného nebo rozvoj učitelských dovedností.


Co je pro mě při práci důležité 

Pro mě je nejdůležitější vytvořit bezpečné prostředí pro děti. Vybudovat ve třídě takovou atmosféru, aby měl každý možnost sdílet své nápady a různé řešení úkolů. Aby se děti nebály říct, co je zrovna napadlo. :)

Kontakt

budikovakaterina<zavináč>zstrnka.cz