Markéta Flígrová

Asistentka pedagoga v osmé třídě

Jmenuji se Markéta Flígrová, bydlím na Dobříši a mám dvě děti.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem Provozně ekonomickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze, se zaměřením na ekonomiku podniku a psychologii.

Absolvovala jsem řadu kurzů a seminářů, z nichž stěžejními jsou např. Tvořivý dialog, vzdělávací program Studium pro asistenty pedagogů, nebo kurz Zkušeností k respektování.

Od ledna r. 2018 působím v ZŠ TRNKA na pozici asistentky pedagoga.

Co je pro mě při práci důležité

Při práci s dětmi považuji za důležité vytváření prostředí, ve kterém se děti cítí bezpečně, a kde dokáží otevřeně komunikovat a spolupracovat. Smysl vidím v tom, učit děti respektovat odlišnosti a potřeby druhých, vést je ke slušnému vyjadřování vlastního názoru a k jejich podkládání argumenty, učit je pracovat s chybami, rozvíjet a podporovat jejich silné stránky a pracovat na těch slabých, pomáhat jim budovat dobré vztahy se spolužáky i učiteli, a podporovat kreativitu a osobitost každého z nich. Za nezbytnost přitom považuji vzájemnou komunikaci a spolupráci s kolegy i rodiči.

fligrovamarketa<zavináč>zstrnka.cz