Jana Lojínová

Asistentka pedagoga v páté třídě

Jmenuji se Jana Lojínová a bydlím na Dobříši. Mám dvě plnoleté děti. Ráda cestuji a poznávám nová místa, země, jejich kulturu a gastronomii.  Mezi mé koníčky patří dálková cyklistika a horská turistika. V současné době vykonávám pozici asistenta pedagoga v 5. třídě.

Profesní portfolio

Studovala jsem na střední odborné škole v Příbrami.  V roce 2019 jsem nastoupila do školy TRNKA jako recepční, posléze jsem pomáhala s úklidem a vydáváním obědů. V roce 2021 jsem absolvovala akreditovaný kurz MŠMT Asistent pedagoga, ke kterému mě motivovalo prostředí a atmosféra naší školy. Ráda si rozšiřuji vědomosti, proto se účastním dalších akreditovaných seminářů a kurzů.

Co je pro mě při práci důležité

Pro mou práci je nejdůležitější pochopení a bezpečná podpora dětem, které ji potřebují. Klíčová je pro mě zejména spolupráce s dětmi, které se mohou při vhodném přístupu dále rozvíjet. Ráda bych v žácích podporovala a rozvíjela pro život důležité hodnoty, jakými jsou svoboda, zodpovědnost, samostatnost a sebedisciplína, schopnost se samostatně rozhodovat a pomáhat druhým. Motivací a odměnou je pro mě vidět, jak se dítě dokáže radovat z každé dobře odvedené práce, do které vložilo své úsilí. Díky tomu se stává žák samostatnějším a sebevědomějším.

Důležitou inspirací je pro mě také celý pedagogický sbor, který v Trnce táhne za jeden provaz a dává do společné práce velkou část své síly a energie.

lojinovajana<zavináč>zstrnka.cz