Nikola Matějková

Asistentka pedagoga ve 2. třídě

Jmenuji se Nikola Matějková, bydlím v Nečíni, je mi 20 let.  Jsem asistentka pedagoga v 1. třídě. V TRNCE pracuji od 1. září 2018.

Profesní portfolio

Studovala jsem na Střední pedagogické škole v Berouně, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Díky střední škole jsem se zúčastnila několika praxí v mateřských školách a školních družinách. Vypomáhám s výcvikem mladých hasičů. Také jsem absolvovala kurz první pomoci.

Co je pro mě při práci důležité

Práce s dětmi je pro mě velice inspirující. Nejvíce na dětech obdivuji jejich energii a touhu po poznání. Při mé práci se snažím každé dítě vnímat a motivovat individuálně dle jejich potřeb. Je pro mě důležité posouvat děti dál v jejich možnostech. S dětmi se snažím komunikovat o různých věcech, pomáhat jim dosáhnout jejich cíle. Snažím se vytvořit bezpečné a přátelské prostředí.

Na škole si cením příjemné atmosféry a krásného prostředí. Jsem ráda, že mohu být součástí týmu v TRNCE.