Kateřina Šmahelová

Asistentka pedagoga v 5. třídě

Mé jméno je Kateřina Šmahelová, mým domovem je Dobříš. Mám dva syny a jednu dceru. TRNCE jsem začala věnovat svoji pozornost první rok její existence, třetím rokem jsem se přidala s vděčností do týmu jako asistent pedagoga ve 4. a 5. třídě.

Profesní portfólio

Vystudovala jsem II. a III. lékařskou fakultu UK, obor Fyzioterapie a rehabiltace. V rámci svého původního oboru jsem pracovala především s dětmi s postižením v rámci několika denních stacionářů. Absolvovala jsem semináře v oboru Fyzioterapie (Vojtův princip A, McKenzie kurz A-C, Dětská noha, apod.), ale posledním rokem směřuji svou pozornost ke kurzům z oboru pedagogiky - Minimální kurz Kritického myšlení, Asistent pedagoga pro děti se sociálním znevýhodněním, Kurz Cirkusové pedagogiky (Cirqueon).

Od února 2019 pracuji v ZŠ TRNKA jako asistentka pedagoga, ve školním roce 2018/2019 ve smíšené 4. a 5. třídě, v tomto školním roce v 5. třídě u paní učitelky Bc. Kateřiny Seidlové.

Co je pro mě při práci důležité

Jako stěžejní pro moji práci i pro práci dětí vidím bezpečné prostředí. S radostí sleduji, jak na jeho tvorbě a udržení celý tým ZŠ TRNKA pracuje. Jsem ráda v roli průvodce dětí, snažím se pracovat s ohledem na jejich individualitu. Mojí prací je mimo jiné pomoc při vytvoření takového třídního klimatu, kde je prostor pro respekt k sobě i druhým, k vnímání a úctě k vzájemným odlišnostem, a především časový prostor na učení se všem těmto dovednostem.