ZŠ Trnka Dobříš

Kroužek - Šachový kroužek začátečníci (úterý)

Kdy:  Úterý 26. - Sobota 30. září 2023

Čas:  14:30 - 15:30

Doba trvání:  9 Měsíc(ů) 4 Dny(ů) 1 Hodin

Kde:  ZŠ TRNKA

Kapacita:  8

Cena:  1200 Kč / pololetí

Šachový kroužek bude probíhat každé úterý od 14:30 do 15:30 v ZŠ Trnka a zahrnuje 16 lekcí. V rámci kroužku je možné se zúčastnit dobříšských miniturnajů i (mini)turnajů pořádaných jinými organizacemi.

Náplň kroužku:

S dětmi, které teprve začínají, probereme základní terminologii, možnosti jednotlivých figur, zahájení, střední hru, koncovky. V první části se budeme věnovat rozvíjení dovedností a v druhé se budeme věnovat samotnému hraní.
 
Určeno pro úplné začátečníky a pro zájemce, kteří si chtějí dále prohlubovat základní znalosti hry v šach. Doporučuji si hru zkoušet kromě kroužku i v miniturnajích organizovaných v průběhu školního roku.

Potřebné pomůcky:

Vlastní šachy.

Lektor: Daniel Červenka

O šachy se zajímám od dětství. Jsem členem Šachového svazu ČR a šachového oddílu TJ Sokol Voznice, za který pravidelně hraji. Jsem certifikovaným trenérem 4. třídy. Každý týden se účastním online šachového turnaje na platformě Lichess. V minulosti jsem se účastnil regionálního turnaje Mníšecká rošáda. V minulém roce jsem ve spolupráci s dobříšskou knihovnou pořádal v ZŠ Trnka pravidelné miniturnaje a doprovázel děti na regionálních turnajích.

Hra v šach rozvíjí logické myšlení a posiluje smysl pro fair play. Krása šachu spočívá také v tom, že každá hra je vždy trochu jiná. Rád hru přibližuji dětem, které by do tajů této hry rády pronikly, i těm, kteří už s hrou zkušenosti mají a chtěli by se dále zlepšovat.

 

Prohlášení

Trnkový květ, z.s. prohlašuje, že osobní údaje zpracovává pro zajištění operativní komunikace v průběhu konání kroužku a nepředává je žádným třetím osobám. Přihlášením na kroužek vyjadřujete souhlas se zasíláním informativních e-mailů o dalších aktivitách TRNKAKCE, a to po dobu 2 let od posledního přihlášení. Pokud si nepřejete zasílat tyto informativní e-maily, napište, prosím na trnkovykvet<zavinac>zstrnkadobris.cz.

Přihláška

Informace o zákonném zástupci

Informace o dítěti