ZŠ Trnka Dobříš

Kroužek - Šachový kroužek mladší

Kdy:  Pátek 10. - Čtvrtek 02. březen 2023

Čas:  14:30 - 15:30

Doba trvání:  4 Měsíc(ů) 20 Dny(ů) 1 Hodin

Kde:  ZŠ TRNKA

Věk:  1. - 4. třída

Kapacita:  10

Cena:  1200 Kč / pololetí

Šachový kroužek bude probíhat každý pátek od 14:30 do 15:30 v ZŠ Trnka.

Lektor: Daniel Červenka

Šachy hraji už od útlého věku. Několikrát jsem se zúčastnil turnaje Mníšecká rošáda. Každé pondělí pořádám s několika přáteli online šachový turnaj na platformě Lichess. Tohoto turnaje se účastnil i mezinárodní mistr Robert Cvek.

Pracuji na vedoucí pozici v nakladatelství LEDA, kde kromě jiného nyní připravujeme knížku o Bobbym Fischerovi, americkém profesionálním šachistovi, který získal ocenění Šachový velmistr.

Hra v šach rozvíjí logické myšlení a posiluje smysl pro fair play. Krása šachu spočívá také v tom, že každá hra je vždy trochu jiná. Rád hru přiblížím dětem, které by do tajů této hry rády pronikly, i těm, kteří už s hrou zkušenosti mají a chtěli by se dále zlepšovat.

Náplň kroužku:

S dětmi, které teprve začínají, probereme základní terminologii, možnosti jednotlivých figur, zahájení, střední hru, koncovky.  Ponecháme rozdělení lekce na dvě části. V první části se budeme věnovat rozvíjení dovedností a v druhé se budeme věnovat samotnému hraní.

Potřebné pomůcky:

Vlastní šachy.
 
 
Prohlášení

Trnkový květ, z.s. prohlašuje, že osobní údaje zpracovává pro zajištění operativní komunikace v průběhu konání kroužku a nepředává je žádným třetím osobám. Přihlášením na kroužek vyjadřujete souhlas se zasíláním informativních e-mailů o dalších aktivitách TRNKAKCE, a to po dobu 2 let od posledního přihlášení. Pokud si nepřejete zasílat tyto informativní e-maily, napište, prosím na trnkovykvet<zavinac>zstrnkadobris.cz.

Přihláška

Informace o zákonném zástupci

Informace o dítěti