Kroužek - IT a robotika

Kapacita:  10

Cena:  1200 Kč / pololetí

Odkaz:  http://trnkakce.8u.cz/foto-it-a-robotika/

Kroužek IT a robotiky bude probíhat každou středu od 17:00 do 18:00 v ZŠ Trnka.

Lektor 1: Štěpán Ježek

Je mi 40 let, vystudoval jsem výpočetní techniku na ČVUT a mou profesí je návrh a vývoj informačních systémů.

Kontakt na lektora: s.jezek<ZAVINAC>gmail.com

Lektor 2: Jan Hodný

Je mi 41 let. Na ČVUT jsem získal inženýrský titul v oboru technická kybernetika a umělá inteligence. Zabývám se návrhem a vývojem informačních systémů.

Kontakt na lektora: hodnyj77<ZAVINAC>gmail.com

Náplň kroužku

V kroužku robotiky a programování se děti budou hravou formou seznamovat s programováním a algoritmizací. Je určený pro děti bez zkušeností, nebo jen se základními zkušenostmi s programováním.

V rámci kroužku budeme například vytvářet programy pro skutečné roboty, a to bez používání složitých programovacích jazyků. Většinou si vystačíme s papírem a barevnými fixami, ale na pomoc si občas vezmeme i počítač. Děti se budeme snažit naučit, jakým způsobem se robot pohybuje, jaké má schopnosti, jak se rozhoduje a jak je mu potřeba zadávat příkazy, aby dělal to, co chceme.

Další metou může být například poznávání programovacího jazyka SCRATCH, který je jako stvořený pro začátky s programováním a dětem umožňuje kódovat pomocí jednoduchého přesouvání grafických bloků.

Děti budou postupně postaveny před různé úkoly od jednoduchých až po složitější, a společně budeme tyto úkoly řešit.

Potřebné pomůcky:

Každé dítě by mělo mít přezuvky.

Prohlášení

Trnkový květ, z.s. prohlašuje, že osobní údaje zpracovává pro zajištění operativní komunikace v průběhu konání kroužku a nepředává je žádným třetím osobám. Přihlášením na kroužek vyjadřujete souhlas se zasíláním informativních e-mailů o dalších aktivitách TRNKAKCE, a to po dobu 2 let od posledního přihlášení. Pokud si nepřejete zasílat tyto informativní e-maily, napište, prosím na trnkovykvet<zavinac>zstrnkadobris.cz.

Informace o zákonném zástupci

Informace o dítěti