Kroužek - Fotografický kroužek

Kapacita:  10

Cena:  1200 Kč / pololetí

Odkaz:  http://trnkakce.8u.cz/foto-fotograficky-krouzek/

Fotografický kroužek bude probíhat ve středu 1x / 14 dní (SUDÉ TÝDNY) od 16:00 do 18:00 v ZŠ Trnka.

Lektor 1: Richard Škobis

Pocházím z Mníšku pod Brdy, kde také v současné době bydlím. Živím se jako freelancer v oblasti
online marketingu, a od tohoto roku jsem také nastoupil jako průvodce do mníšecké Lesní MŠ
Sedmikvítek.
Ve své profesi se věnuji zejména fotografii reklamní a produktové. Ve
volném čase rád cestuji, a to hlavně do oblastí s krásnou přírodou (Rumunsko, Finsko), kterou také
moc rád fotím.

Kontakt na lektora: skobisrichard<ZAVINAC>gmail.com

Lektor 2: Martin Ziegler

Označil bych se za samorosta, který rád zkouší vše nové. Prokousal jsem se od počítačů, přes publicistiku, k tesařině a stavitelství. Aby toho nebylo málo, tak jsem se vydal na cestu další a začal pracovat jako učitel v lesní školce. Můj dlouholetý koníček je celostní medicína, pohyb v přírodě, život sám... V Trnce bych se s ostatními rád poděli o své zkušenosti z oboru fotografie, který má své nekonečné možnosti v zachycování světa pomocí světla.

Náplň kroužku:

Mým cílem během našich lekcí bude, aby si děti osvojily manipulaci s foťákem a naučily se používat a využívat všech aspektů potřebných k dosažení kvalitní fotografie a zároveň, aby děti každá hodina bavila a těšily se na další. Ráda bych těch celkových 14 lekcí rozdělila zhruba do dvou částí.

První část bude trochu více technická, kdy si budeme povídat o tom, kdy a jak vůbec fotoaparáty vznikly, jak se technologie fotografování vyvíjela atd.

Druhá část bude praktická... vybrala jsem takový netradiční způsob kroužku, který si ale myslím, že by děti mohl velice bavit. Během několika hodin si prožijeme, jaké to je být reportážním fotografem (pracovala jsem v časopise Respekt, tak jim budu moci z první ruky vyprávět, jak to u takových reportážních fotografů vypadá), a také se vydáme do ulic, abychom si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaká je práce v terénu a získali nějaký hezký materiál.

V dalších hodinách si pak vyzkoušíme, jaké to je být módním fotografem (samozřejmě si během toho zahrajeme i malé divadélko, jak to vlastně na takovém módním focení vypadá), vyzkoušíme si, jaké to je být sportovním fotografem a spousty jiných druhů fotografů. Při každé této činnosti je potřeba trochu jiného technického provedení a věřím, že formou hry si děti osvojí dobrou technickou manipulaci s fotoaparátem a hlavně posílí OKO, což je v dnešní době u fotografa absolutní základ. Moc se na děti těším a věřím, že si to pořádně užijeme.

Vzhledem k tomu, že je kroužek koncipován z velké části outdoorově, bude probíhat každý SUDÝ TÝDEN jako dvouhodinovka, aby měli malí fotografové dost času na práci s fotoaparátem.

Potřebné pomůcky:

Každé dítě by mělo mít svůj fotoaparát (nemusí být nijak drahý) a přezuvky.

Prohlášení

Trnkový květ, z.s. prohlašuje, že osobní údaje zpracovává pro zajištění operativní komunikace v průběhu konání kroužku a nepředává je žádným třetím osobám. Přihlášením na kroužek vyjadřujete souhlas se zasíláním informativních e-mailů o dalších aktivitách TRNKAKCE, a to po dobu 2 let od posledního přihlášení. Pokud si nepřejete zasílat tyto informativní e-maily, napište, prosím na trnkovykvet<zavinac>zstrnkadobris.cz.

Informace o zákonném zástupci

Informace o dítěti