Kroužek - Radost z pohybu - cvičení pro dívky

Kapacita:  10

Doba trvání:  1 Hodina

Cena:  1300 Kč / pololetí

Kroužek Radost z pohybu - cvičení pro dívky bude probíhat každý čtvrtek od 15:30 do 16:30 v ZŠ Trnka.

Lektor: Marcela Murgašová

„Cvičím, zpívám, tancuji…z života se raduji"

To je heslem mých hodin, které jsou směsí zdravotního Pilates cvičení, tance (od afrického po baletní prvky), Jogy pro teenagery, Qi kongu, zpěvu, kreslení mandal a relaxací. Nejraději cvičím venku a hodiny přizpůsobuji ročnímu období a tradicím.

Pracuji jako ředitelka nadace, ale mou srdcovou činností je právě práce s dětmi, od kterých se je stále čemu učit.

Sama jsem matkou 3 dětí. Vystudovala jsem Sociální pedagogiku na FF Univerzity Karlovy, mám pár let praxe jako učitelka na základní škole a ve vedení programů prevence sociálně patologických jevů a také dlouholetou zkušenost jako dobrovolnice v peer to peer programech s teenagery. Svoje baterky dobíjím právě při cvičení, zpívání a bytím v přírodě, miluji hory, vodu, les a vlastně celý život a tuto radost ze života ráda sdílím.

Jsem certifikovanou instruktorkou Pilates metody a mám asi 20 různých certifikátů týkajících se zdravotního cvičení, Jogy s dětmi a teenagery, Port de bras atd. Instruktorkou jsem 13 let a cvičení s ženami, které vedu v Novém Kníně, nazývám „Cvičení pro tělo i duši“.

Co dětem lekce přinášejí?

• naučí se lépe vnímat svoje tělo a být vděčné za to, co vše jim přináší, učí nás láskyplnému vztahu k němu
  • nenásilnou formou si osvojí správné držení těla a posílí vnitřní stabilizační systém, cvičení slouží jako prevence vadného držení těla i jako náprava již vzniklých dysbalancí lehčího typu
  • naučí se lehké dýchací techniky, které mohou využít v zátěžových situacích běžného života
  • naučí se relaxovat, nalézt vnitřní zdroje, pracovat s vyjádřením emocí skrz hlas a pohyb
  • cvičení děti harmonizuje – živé zklidní, méně aktivní povzbudí k činnosti
  • zvyšuje sebevědomí, posiluje hlasový projev („nebojím se svého hlasu“)
  • učí zodpovědnosti za své zdraví (potažmo svůj život)

Potřebné pomůcky:

přezuvky, pohodlné oblečení, podložka na cvičení.

Prohlášení

Trnkový květ, z.s. prohlašuje, že osobní údaje zpracovává pro zajištění operativní komunikace v průběhu konání kroužku a nepředává je žádným třetím osobám. Přihlášením na kroužek vyjadřujete souhlas se zasíláním informativních e-mailů o dalších aktivitách TRNKAKCE, a to po dobu 2 let od posledního přihlášení. Pokud si nepřejete zasílat tyto informativní e-maily, napište, prosím na trnkovykvet<zavinac>zstrnkadobris.cz.

Přihláška

Souhlasím s tím, aby fotky mého dítěte byly zveřejněny: