World Down Syndrome Day - Ponožková výzva v TRNCE

Ve čtvrtek 21. března 2019 to ve škole vypadalo jako kdyby se v každé rodině malého či většího „trnkáčka“ a dokonce i v rodinách učitelského sboru zabydlely kolonie lichožroutů. Pravá a levá ponožka na nohou dětí a dospělých v naší škole se dnes málokomu shodovala – PROČ?

Tento den se děti ze základní školy TRNKA mohly zúčastnit „ponožkové výzvy“ pořádané v rámci světového dne Downova syndromu. Vytvořením páru z rozdílných ponožek jsme se chtěli připojit k vyjádření tolerance k jinakosti, kterou se vyznačují nejenom lidé s Downovým syndromem, ale my všichni. Díky tomu je náš svět tak pestrý. Během dnešního dne se děti v naší škole seznámily s výjimečnostmi lidí s Downovým syndromem. Zároveň se učily vnímat naše rozdílnosti a hledat na nich pozitiva, každý přinášíme něco jedinečného..

Víte, proč připadá světový den Downova syndromu zrovna na datum 21. března? My už ano :)