ZŠ Trnka Dobříš

Velikonoční dílny v TRNCE

Velikonoční dílny v TRNCE
Na "Škaredou středu" nás všechny ze ZŠ TRNKA čekal netradiční zážitek. Přes zavřené školy se sešlo více jak 80 žáků a spousta učitelů, asistentů a vychovatelů v jedné učebně! Jak je to možné?? Nebojte, nejsme nezodpovědní. Učebna totiž byla virtuální a probíhaly v ní tradiční každoroční velikonoční dílny. Tentokrát měly navíc jednu výhodu, kapacita dílniček byla neomezena, každý si mohl vybrat, kolik dílen chtěl. Měly však opravdu velkou nevýhodu a to tu, že jsme se nemohli sejít a vidět. Tvořit společně. A že už se nám všem opravdu stýská! Není čas naříkat, jsou velikonoční dílny! Zapínáme počítač a do našeho obýváku v natočeném videu vstupuje hned několik učitelů, vychovatelek a asistentek z naší školy. Tvoříme podle jejich návodu a jsme opravdu nenasytní - vyrábění nás baví. Pečeme lahodný mazanec s Pavlem, zdobíme vejce voskem s Luckou, stříháme ptáčka se Zuzkou, vyřezáváme píšťalku s Hankou - nabídka dílen je pestrá. Výsledkem naší práce se můžete potěšit ve fotogalerii naší školy (dole). Dílny budou pro děti a jejich rodiče otevřeny dohromady 14 dní, tak neváhejte a klidně tvořte dál. Pokud máte vlastní nápad na svou dílnu a chcete se o ní podělit, neváhejte! Vaše dílna bude zařazena do učebny Velikonoční dílny 2020 (v dílně najdete pokyny, jak předat). Velikonocům a tvoření zdar!