ZŠ Trnka Dobříš

V neděli 9. června na školní zahradě?

V neděli 9. června na školní zahradě?
Na zahradě základní školy TRNKA se to v neděli 9. června 2019 hemžilo malými i velkými návštěvníky tradiční Zahradní slavnosti. U školy všechny přivítala paní ředitelka Jana Derflová. Po celou akci mohly dámy nakupovat v benefičním bazárku, kde bylo možné vybírat i z povedených autorských kousků z dílny Šárky Daňkové. V jarním horku se všichni mohli občerstvit dobrotami z benefiční cukrárny spolu s lahodnou kávou, letos i ledovou, z benefiční Kavárny „U Ludvíka“. Novinkou letošního roku byly Liptovské hranolečky na grilu „U Arnoštů“, oblíbené párky v rohlíku „U Fodorů“ a indická masáž hlavy „U Jakuba a Rozárky“. Výrobky dětí z družiny byly k zakoupení po celou dobu akce.

Malí i velcí návštěvníci si prohlíželi prezentace kroužků spolku Trnkového květu – TRNKAKCÍ. Fotografický kroužek překvapil všechny kvalitou a nápadem všech snímků malých fotografů. Klobouk dolů! Ekokroužek nadchl všechny s živou ukázkou – představil své dvě kozy, o které se děti po celý rok staraly, spolu s ukázkou ze včelaření. Hlasitý potlesk sklidilo vystoupení účastnic Jógy pro děti, zvláště pak „pozdrav slunci“ doprovázený verši. Kdo nezná práci s „ozoboty“, seznámil se s nimi v rámci prezentace kroužku IT a robotika. Mnoho ozdobných lamp na svíce vzniklo z obyčejných zavařovacích sklenic pod taktovkou kroužku Tvořivé ruce.

Během podvečera se uskutečnila jedna prohlídka budovy školy, kde paní učitelka Markéta představila nejen budovu a jednotlivé třídy, ale v kostce popsala i základní pilíře smýšlení a práce týmu ZŠ TRNKA.

Vrcholem celé akce se stalo vystoupení skupinky sedmi dívek ze 2. a 3. třídy, které z vlastní vůle, zcela samostatně a pouze o přestávkách nacvičily perfektní tříminutové gymnastické vystoupení. Celé publikum sledovalo s napětím celou choreografii, kde nechyběly prvky gymnastiky, párové akrobacie i tance. Vše včetně nedělního počasí se vydařilo, a my jsme plni vděčnosti.

Výtěžek z této benefiční akce je úplně nad naše očekávání – všechny části (benefiční bazar, cukrárna, kavárna, Liptovské hranolečky, párky v rohlíku, masáže hlavy) získaly pro další rekonstrukci budovy školy neuvěřitelných 23.500,- Kč


Všem, kdo podal pomocnou ruku jakýmkoli způsobem, srdečně děkujeme. Stejně jako děkujeme všem návštěvníkům slavnosti za jejich dobrou náladu, čas a chuť strávit neděli v TRNCE. Díky Vám se posouváme zase o kousek dál!

Tým ZŠ TRNKA a Trnkového květu, z.s.