V Betlémě není místo

I cesta k divadelnímu vystoupení Trnky bývá trnitá. Začíná výběrem vhodného scénáře a jeho “nafouknutí” do rozměru vhodného pro naše množství herců. Nezapomeneme se také ptát dětí na jejich preference na to, jakou roli by v divadle chtěly zastávat. Většinou si vybírají mezi mluvící rolí (méně či více obsáhlou), nemluvící rolí a kulisáky. Pro samotný divadelní projekt jsme měli letos vyčleněné 3 dny. V těchto dnech herci pilně zkoušeli své role, ostatní děti chystaly krásné kulisy, ladily poslední detaily kostýmů a opakovaly písně do divadelního přestavení. V průběhu těchto dnů se děti věnovaly i jiným aktivitám, související s divadlem i Vánoci. Byly rozděleny do tří skupin a každý den se zaměřily na jinou stránku. Hudební, kulisovou a vánoční. Poslední hodinu jsme se vždy sešli a postupně dávali dohromady celé přestavení. Věřte, že jich naše jídelna zažila už několik. A jestli se nám to podařilo jste se mohli přesvědčit sami. A pokud Vám premiéra utekla, nezoufejte a mrkněte na fotky v detailu.