ZŠ Trnka Dobříš

TRNKOBRANÍ

TRNKOBRANÍ
Ve čtvrtek 2. května čekala všechny žáky ZŠ TRNKA zajímavá akce. Studenti tercie Gymnázia Karla Čapka Dobříš si pro ně připravili spolu se svými učiteli Mgr. Martinou Brabencovou a Mgr. Petrem Švancarem druhý ročník orientačního běhu – „TRNKOBRANÍ“.

Celá akce probíhala v prostředí anglického parku. Děti si vyzkoušely, jak přečíst mapu, vybrat nejkratší cestu a označit kartu. Vše bylo tak dobře připravené, že ani prvňáčci neváhali a vesele závodili. Na stupně vítězů se děti postavily nejprve ve dvou kategoriích – „mini“ pro 1. a 2. třídu a „klasik“ pro 3., 4. a 5. třídu. Poté proběhlo ještě vyhlášení podle jednotlivých tříd. Každý závodník obdržel krásný tématický diplom i cenu. 

Opět děkujeme celému realizačnímu týmu z GKČD za výborně strávené dopoledne, řadu nových zážitků a poznatků a těšíme se příště.