TRNKA na lyžích

Jak se nám daří na lyžích prozkoumejte v detailu.
den první

Dnes jsme s radostí a nadějí odstartovali druhý ročník lyžařského výcvikového kurzu ZŠ TRNKA! Do Pece pod Sněžkou jsme dorazili tak trochu jako Popelky alias “mlha přede mnou, mlha za mnou”.

Na větších sjezdovkách JEŠTĚ jezdí vleky a my doufáme v lepší zítřky a přivoláváme v myšlenkách mráz a sníh. (foto - sněhové podmínky na Javoru)

Večer se probíráme pravidly našeho pobytu, desaterem FIS, našimi očekáváními (že nasněží..) a obavami (že nenasněží).. Pak už se dělíme na zájemce o superdebatu prezidentských kandidátů a hráče stolních her. Ke které skupině byste se přidali Vy?

A na co všechno se dá použít štětka na láhev? Hádejte podle fotek..

den druhý

Dnes ráno lehce sněžilo, užili jsme si i pár jízd na lyžích.

Party ALIAS muži ženy. Jak rychle namalovat nebo popsat traktor, trenažér, zásnuby nebo bikiny? Soutěživost některých dětí i učitelů nezná hranice. Poznáte hádaná slova?

Někteří stateční šli lyžovat i odpoledne a konečně se nám s mizející mlhou otevřelo kouzlo hor.

Proběhla i noční / večerní výprava - nikdo se neztratil.. Mnoho z nás bylo pod palbou..

V pondělí večer sledujeme, jak jezdí profíci a co vše se z jejich jízdy můžeme naučit. Pracuje trup, pánev nebo kolena? Nebo všechno najednou? A co dělají ruce? Známe všechny disciplíny alpského lyžování? A čím vším je zajímavá Ester Ledecká? Díky Nikčo, měla jsi naši pozornost.

den třetí

Už to tady vypadá jako v zimě. Všechny děti lyžují jako o život, zlepšují svou techniku a nechtějí končit.

Po několika kilometrech v nohách do kopce a z kopce, po náročném lyžování, píplo Kačce upozornění, že tohle rozhodně nestačilo :o)

Improvizační cvičení - v pěti skupinkách dostaly děti zadání - vytvořit scénku podle pěti slov - např. radost, zážitek, kamarád, překážka, cesta, .. Dost jsme se zasmáli, za oknem i před oknem vidíte Kamila. Kamil není žádný bojovník... Kamarádi ho zapomněli na mrazu..