Lyžák 2024

Trnka se jít potřetí vydala na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou. Kolem chalupy je bílo, odpoledne jsme při lyžování pozorovali západ slunce a k obědu jsme si pochutnali na borůvkových knedlících. Večer jsme si užili zábavu se společnou hrou - žáci vymýšleli, jak využít konkrétní předměty neobvyklými způsoby. Schválně, tušíte, na co všechno se dá využít hřeben? Nebo palčák? Ráno vstáváme ve čtvrt na osm, rychlá snídaně a honem na sjezdovku! Naše plány lyžovat několik hodin v kuse hatí mráz, a tak se vracíme na oběd do chalupy o hodinu dřív. Posilněni gulášem se někteří vrací odpoledne na sjezdovku, další skupina lyžuje na kopečku za chatou a poslední staví sněhuláka. Před večeří bazén pro otužilce a po večeři přednáška o různých alpských disciplínách. Večer plánujeme s šéfkuchařem, co dětem uvaří další dny. Sluníčko nám svítí, zápal neupadá, svaly rostou, lyžařská technika se zlepšuje. Máme skvělé jídlo, spoustu srandy a úsměvy na tvářích. Co víc si přát. Není nic, co by nespravila stříbrná páska. Děkujeme kiosku u lanovky za záchranu našeho běžkařského výletu. Ten byl pestrý od začátku. Při výstupu na Černou horu: ujela mi někam běžka a nevím kam. Při zpáteční cestě jiný lyžař: Musíme se vrátit, ztratil jsem čepici. Nemáš ji v kapse? Asi ho. Byla tam. Pozdravy z Pece pod Sněžkou!