ZŠ Trnka Dobříš

Krabice od bot v TRNCE

Krabice od bot v TRNCE
Naše škola se již čtvrtým rokem připojila k charitativnímu projektu s názvem „Krabice od bot“.

Stali jsme se sběrným místem, kam mohli lidé přinášet své dárečky pro děti, které žijí v dětských domovech, azylových domech či jiných podobných zařízeních. V letošním roce byl o tuto sbírku skutečně velký zájem a dárky se k nám dostávaly i ze vzdálenějších koutů naší republiky. Celkem se u nás shromáždilo 223 krabic, které pak putovaly do azylových domů v Mokrovratech a v Příbrami a především do sdružení RSOP z.s. v Nymburce. Tam už děti dárečky vyhlížely a říkaly: „To je ten pravý Ježíšek.“
Moc děkujeme nejen všem dárcům, ale také paní Katce Vojkůvkové za to, že se postarala o distribuci všech balíčků tam, kde najdou své šťastné majitele.
M. S.