ZŠ Trnka Dobříš

Kino v adventu

Kino v adventu
V pondělí 19. prosince se postupně scházíme na Dobříši na autobus. Kam asi jedeme? Nikdo netuší. Jedná se o adventní překvapení pro II. stupeň. Máme totiž rádi společné zážitky. Víme, že tvorba vztahů potřebuje svůj extra prostor. Vyrážíme směr Praha. Tak nic, do kina v OC Smíchov nejdeme, míjíme ho v tramvaji. Že by do Francouzského institutu? Ptají se někteří osmáci zasněženou cestou na poměrně prázdný Karlův most. Taky nic. Zase tramvaj. Zastávka Viktoria Žižkov! Jdeme na fotbal?! Ani tam ne. Míříme do vysoké budovy s nápisem nad vchodem - Přítomnost! Klesáme o dvě patra níže. A jsme tu - otevírá se nám velmi útulný prostor kina plného polštářů a pohovek. Zaboříme se okamžitě do nich. Dáváme si občerstvení, vytahujeme svačinky, naléváme čaj z termosek, zatahují se okenní rolety... bude to Avatar? No ne, na plátně poskakuje Malý Mikuláš! Jsme mile překvapeni, jaké zážitky si odvážíme - zajímavé přechody mezi obrazy, práci s barevností v animaci, kupu informací o Reném Goscinny a Jean-Jacquesovi Sempé na historickém pozadí Francie jejich životů. Věděli jste, že druhý zmíněný zemřel tento rok v srpnu? Děkujeme za společný čas, je to pro nás nesmírně cenné!